Městu se nelíbí dopravní komplikace u Boleváku. Chce urychlit část výstavby okruhu

Zveřejněno v Z Plzně
Od - úterý, 8. červen 2021 07:45

Jet v odpoledních hodinách po novém úseku obchvatu I/20 mezi Bolevcem a Doubravkou chce pevné nervy. Kvůli pokračující výstavbě totiž dochází k obrovským dopravním komplikacím. S reakcí už přispěchalo i město. Primátor Plzně Martin Baxa spolu se starostkou prvního obvodu Helenou Řežábovou a náměstkem pro oblast dopravy a životního prostředí Michalem Vozobule požadují po Ředitelství silnic a dálnic Plzeňského kraje, které je investorem tzv. Východního okruhu Plzně, urychlené řešení.

"Jsme rádi, že Ředitelství silnic a dálnic buduje východní obchvat, nicméně pokračování stavby vyvolalo v současné době velké dopravní komplikace zejména na křižovatce u Plaské ulice, kde nedokončení počtu pruhů způsobuje řidičům problémy. Ve chvíli, kdy se po několika odložených termínech zprůjezdila část I/20, tak vznikly velké zácpy, " potvrdil primátor Plzně Martin Baxa. 

Primátor, jeho náměstek pro dopravu a životní prostředí Michal Vozobule a starostka Městského obvodu Plzeň 1 Helena Řežábová tak napsali veřejný dopis adresovaný řediteli plzeňské pobočky ŘSD Zdeňku Kuťákovi. "Vyzvali jsme ho také k tomu, aby se více koordinovalo řízení této stavby s ostatní dopravou ve městě," podotkl Baxa.

Podle našich informací se bude dnes přímo na místě konat jednání, které by mělo pomoci situaci vyřešit. "Chceme se zkusit domluvit na tom, jak provést dopravní opatření a hlavně, jak urychlit napojení ulice Plaská, aby tam nedocházelo k takovým problémům. Lidé si na to stěžují oprávněně, píší nám, byť nejsme investorem," dodal Baxa.

Schůzku potvrdil také náměstek primátora Vozobule. "Budeme apelovat na zhotovitele a Ředitelství sinic a dálnic, aby významně urychlili zejména část na dokončení křižovatky nové části okruhu a křižovatky s Plaskou," potvrdil také Vozobule. Podle něj je navíc velkým problémem i to, že auta projíždí částí Malého Bolevce skrz rodinné domy, kde jsou prahy. "Komunikace na to není vůbec připravená," dodal. Kromě toho se městu nelíbí také dopravní značení. "Například od Plaské ulice je na východní okruh odbočka na Bílou Horu, ale reálně se tam člověk nedostane. Tyto věci chceme vyřešit," doplnil.

Městu a obvodu se také nelíbilo tempo, jakým práce pokračují. "Už v minulém týdnu bylo vidět, že výrazně více pracují. Budeme je chtít pošťouchnout, aby se tak stalo," dodal Vozobule.