Městský ústav sociálních služeb nebude kvůli koronaviru povolovat návštěvy

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 2. březen 2020 23:17
plzen_cz_ruce-socialni_sluzby ilustrační foto

Žádné návštěvy. Městský ústav sociálních služeb města Plzně rozhodl, že kvůli možné nákaze koronavirem nebudou v jeho zařízení povoleny návštěvy. Opatření platí od úterý 3. března do odvolání. Ústav tak reaguje na dnešní vyjádření bezpečnostní rady státu, která nedoporučila návštěvy lidí umístěných v domovech seniorů, léčebnách dlouhodobě nemocných a v podobných zařízeních, kde jsou hospitalizováni nebo ubytováni senioři.

„Z toho, co dosud o této nemoci víme, jsou senioři rizikovou skupinou, navíc mají často další přidružené nemoci, což nebezpečí těžšího průběhu onemocnění koronavirem ještě zvyšuje. V našich zařízeních je jich v současné době umístěno na 420 a my máme povinnost je před možnou nákazou koronavirem ochránit, jak to jen nejlépe jde,“ uvedl ředitel MÚSS Vladimír Chuchler. Doplnil, že zaměstnanci ústavu používají roušky, desinfekční prostředky a dodržují další přísná hygienická opatření.

„Rozhodnutí vedení městského ústavu považuji za rozumné. Je přijato s ohledem na klienty zařízení, kteří patří do rizikové skupiny. Nechceme tímto šířit žádnou paniku, ale hlavně chránit klienty Městského ústavu sociálních služeb,“ dodala náměstkyně primátora pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.