Hřiště jeurčeno pro děti od jednoho roku až do mladšího školního věku. Jeho centrem je oválné pískoviště s pískovou dílnou, Aladinovou klouzačkou, herním stolkem ve tvaru krokodýla, pérovacím slonem a hračkami pro hry s pískem pro nejmenší.Po okrajích je doplněno lavičkami, stolem a prolézačkou žirafa. "Chtěli jsme, aby herní prvky byly barevné a dětem se líbily,“ sdělilaJana Pechová ze Správy veřejného statku města Plzně, která návrh řešení dětského hřiště vytvářela.
„Dětská hřiště jsou oblíbeným cílem rodičů s malými dětmi. Ty si na hřišti mohou nejen hrát, ale také trénovat motoriku. Jen městská příspěvková organizace Správa veřejného statku města Plzně se stará o více než třicet dětských hřišť v Plzni, dalšímají ve správě městské obvody. Vždy se snažíme, aby se herní prvky dětem nejen líbily, ale hlavně pro ně byly bezpečné. Pro měkčí dopad je tak podsypáváme štěpkou nebo pískem,“ uvedl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.
Správa veřejného statku, která dětská hřiště i různé cvičební, tzv. workoutové, prvky instaluje a opravuje, také kontroluje jejich životnost a bezpečnost. Každý hrací a cvičební prvek prochází pravidelně kontrolou. Vizuální kontroly probíhají v sezóně jednou týdně, mimo sezónu jednou měsíčně. Jednou za tři měsíce se koná větší provozní kontrola a jednou ročně proběhne hlavní prohlídka, po níž hřiště získá osvědčení o technické způsobilosti herních prvků.Když jej nezíská, je nutné jej opravit nebo hrací prvky vyměnit. „I přes pravidelné kontroly by měli být všichni uživatelé hřišť obezřetní. Kontroly neprobíhají každý den, a tak nemusejí být některé vady zřejmé na první pohled. Proto prosíme všechny, aby se nejdříve ujistili, že vše, kam pustí své děti, je v pořádku. Každé dětské hřiště má svůj provozní řád, který je nutné dodržovat. Ten také říká, že dospělý má nepřetržitě dohlížet na dítě na hřišti,“ upozornila Ilona Pelíšková z Úseku městské zeleně SVSMP.