Malesice se dočkaly. Na poštu už obyvatelé nebudou muset dojíždět

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 27. srpen 2020 14:52

V devátém plzeňském obvodu Plzeň-Malesice a Dolní Vlkýš začne od září sloužit veřejnosti nová provozovna České pošty. Nacházet se bude v budově radnice v Chotíkovské ulici. Jedná se o tzv. „Poštu Partner“, tedy pobočku, jejíž provoz na základě dohody s Českou poštou zajišťuje jiný subjekt, v daném případě Městský obvod Plzeň 9.

Foto: ÚMO 9

„Pošta v Malesicích pokud vím nikdy nebyla. Jejím otevřením vycházíme vstříc přáním občanů. Ti dlouhodobě poukazovali na to, že u nás pošta není a že musí dojíždět do jiných obvodů a obcí,“ říká starosta MO Plzeň 9 Aleš Tolar. Věří, že nová pošta v Malesicích bude hojně využívána. „Stanovili jsme v rámci možností otevírací dobu tak, aby si lidi stihli zajít na poštu v době po návratu ze zaměstnání. Pošta bude otevřena tři hodiny denně, vždy od 14.00 do 17.00, v pátek od 12.00 do 15.00.“

Lidé budou mít na nové provozovně k dispozici všechny základní listovní, balíkové a finanční služby, které Česká pošta poskytuje. „Projekt pošta Partner je jednou z možností, jak zkvalitnit život v obcích či okrajových částech měst. Jsme rádi, že jednání s vedením malesického obvodu dospělo ke vzájemné shodě, a že otevřením pošty Partner přispějeme ke zvýšení životní úrovně místních obyvatel,“ uvedl Boris Šlosar, který má projekt pošta Partner na České poště na starost.

Zřízení pošty nepřineslo pro městský obvod žádný výrazný zásah do rozpočtu. „Jednu místnost v přízemní radnice, kde býval sklad, jsme na naše náklady přebudovali na kancelář. Pošta se postarala o její vybavení nábytkem a elektronikou,“ řekl starosta Aleš Tolar s tím, že za poskytování poštovních služeb bude Česká pošta městskému obvodu platit dle uzavřené smlouvy dohodnutou částku a ta v podstatě pokryje mzdové náklady na dvě pracovnice, které obvod kvůli zřízení pošty nově zaměstnal na částečné pracovní úvazky.

V Plzni se jedná o první poštovní provozovnu tohoto typu, v Plzeňském kraji jich jsou už čtyři desítky, většinou v malých obcích. Malesice jsou nejméně lidnatá okrajová plzeňská část, ale díky rostoucí výstavbě zde přibývá obyvatel. Nyní jich je necelá tisícovka.