Lékařská pohotovost na Denisově nábřeží v Plzni zůstává

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 22. prosinec 2020 12:51
plzen_cz_1413294064_DSC_0397-24 Poliklinika Denisovo nábřeží. Foto: M. Osvaldová

Na další tři rok zachová Plzeňský kraj fungování lékařské pohotovostní služby pro dospělé na poliklinice na Denisově nábřeží v Plzni. Nová koncepce ministerstva zdravotnictví hovoří o poskytování lékařské pomoci při urgentních příjmech nemocnic, což je v Plzni Fakultní nemocnice Plzeň. Kraj se rozhodl i přesto ponechat pohotovost na obvyklém místě.

Ve městě Plzeň bude lékařskou pohotovost poskytovat nejen nonstop urgentní příjem FN Plzeň, ale v určených časech nadále také EUC Klinika na Denisově nábřeží. „EUC Klinika v Plzni se přihlásila do druhého kola veřejné zakázky na poskytování lékařské pohotovostní služby ve městě Plzeň. Služba bude poskytována na místě, které lidé znají. Snažíme se zajistit dostupnost této služby v co nejvyšší míře, proto jsme se rozhodli vyhlásit zakázku na další tři roky i přes to, že budeme muset tuto službu výrazně finančně podporovat. Na poskytování lékařské pohotovostní služby na urgentních příjmech totiž, dle nové koncepce Ministerstva zdravotnictví ČR, přispívají zdravotní pojišťovny," uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová.

Pohotovost na „Denisáku“ zůstává

Lékařská pohotovost pro dospělé na Denisově nábřeží bude mít ordinační hodiny ve všední dny od 18:00 do 24:00 a o víkendech a svátcích v čase od 6:00 do 24:00 hodin. Pro děti a dorost bude i nadále zajišťována Nemocnicí u sv. Jiří, i zde bylo poskytování služby zajištěno vyhlášením veřejné zakázky.

Změny na Tachovsku

Oproti minulému období dochází ke změnám v poskytování LPS na Tachovsku,  kde od nového roku bude LPS pro dospělé  zajišťovat společnost OMEGA CENTRUM na adrese Boženy Němcové 2000, Tachov. Ordinační hodiny ve všední dny budou od 16:00 do 7:00 hodin, o víkendech a ve svátek nonstop. Druhou změnou je přestěhování lékařské pohotovosti pro děti a dorost z Plané do Tachova. „Pro děti a dorost ji v Plané poskytovala Poliklinika Tachov v pronajatých prostorách a od nového roku bude stávající poskytovatel zajišťovat službu ve vlastních prostorech polikliniky v Tachově,“ uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová.

Zajištění pohotovosti mimo Plzeň

V ostatních částech Plzeňského kraje je lékařská pohotovostní služba zajišťována prostřednictvím krajských nemocnic (Klatovská nemocnice, Rokycanská nemocnice, Stodská nemocnice a Domažlická nemocnice), Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (výjezdová základna ve Stříbře), anebo prostřednictvím jiných poskytovatelů zdravotních služeb na základě veřejné zakázky. Beze změny zůstává poskytování LPS v Sušické nemocnici a na poliklinice v Boru u Tachova.

Zubní pohotovost je beze změny

V následujících třech letech bude stomatologická pohotovostní služba v Plzni v oboru zubní lékařství poskytována ve stejném rozsahu jako doposud, tzn. na poliklinice na Denisovo nábřeží 4. Kromě toho je v okresech Domažlice a Klatovy poskytována zubní pohotovostní v ordinacích jednotlivých zubních lékařů, a to v sobotu, neděli a svátcích vždy od 8:00 do 12:00 hodin.