×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Kvůli elektřině lidé panikaří, klientská centra praskají ve švech

Zveřejněno v Aktuálně
Od - sobota, 16. říjen 2021 06:54
Kvůli elektřině lidé panikaří, klientská centra praskají ve švech Foto: J. Malý/ZAK TV

Zákaznická centra dodavatelů energií se plní lidmi, které sem poslalo nečekané ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy. Centra jsou v celé republice přetížená a všichni klienti čekají na vyřízení přechodu k novému dodavateli v lepším případě dlouhé hodiny, v horším pak i dny.

Úterní oznámení, že Bohemia Energy končí, udělalo vrásky na čele mnoha lidem. Někteří z nich nečekají, až je osloví dodavatelé poslední instance a vyrazili do zákaznických center sami s cílem, zajistit si přijatelné ceny energií, které v tomto období raketově rostou. Chování Bohemia Energy považují za neférové. "Oznámili to na poslední chvíli, den předtím nám ještě poslali dopis, který se tvářil, jakoby nic. Druhý den se z televize dozvíte, že končí," uvedla naštvaně jedna z bývalých klientek Bohemia Energy. Další z klientů přiznává, že ho zlákala lepší cena. "Ale překvapilo mě, jak rychle to skončilo. To není hezké," prohlásil.

Podle mluvčí skupiny ČEZ Jihozápad Soni Holingerové evidují zákaznická centra asi trojnásobně vyšší návštěvnost, než za normální situace. "Stejný nárůst je pak i v případě volání na naši zákaznickou linku," podotkla. Také proto se v zákaznickém centru tvořily už od rána velké fronty. "Řekli mi, abych se šla někam najíst, že budu čekat tak tři hodiny," uvedla před zákaznickým centrem jedna z žen. Holingerová pak nabádá ke klidu. "Se všemi se spojíme. Rozumíme, že to není jednoduché, ale nemusí se bát, že by byli od dodávek elektřiny odstřiženi," dodala Holingerová.