Krásné prostředí i spousta práce. Kouč Guľa plánuje ve Španělsku vyladit detaily

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 27. leden 2020 12:29
gula ilustrační foto: FCVP

Téměř dvoutýdenní kemp a čtyři zápasy s atraktivními soupeř. To vše čeká na fotbalisty Viktorie Plzeň na soustředění ve Španělsku, kam v pondělí večer Západočeši odletí. "Čeká nás tam hodně práce, budeme ladit detaily jako jsou třeba standartní situace," poodhalil kouč Viktorie Adrián Guľa.

Trenére, končí domácí část přípravy. Jak ji hodnotíte? Podstatné pro mě bylo co nejvíce poznat hráče, jak po stránce taktiky a techniky, tak i po stránce lidské osobnosti. Jsem rád, že jsme mohli společně strávit hodně času. Prostor byl i na video či osobní rozhovory. Co mě naopak trápilo, byla některá zranění, například Alvira, Chorého, Staňka či Janoška. Naštěstí se nejednalo o nic vážného a věřím, že všichni nám budou velmi brzy k dispozici a budou moci bojovat o své místo v týmu.

Prakticky všechny tréninky se odehrály na přírodní trávě, byla to velká výhoda? To ukáže až liga. Ale je skvělé, že nemusíte měnit povrchy. Chodit z tvrdého do měkkého a naopak. Právě při těchto změnách dochází nejčastěji ke zraněním. Jsem tedy rád, že nám klub vytvořil takovéto podmínky a mohli jsme všechno odpracovat na přírodním trávníku, odehráli jsme na něm i všechny zápasy. Obdobné terény nás budou čekat ve Španělsku i na startu ligy. Věřím, že hráči budou dobře nachystáni.

Co očekáváte od kempu v Esteponě? Dlouho se píše o tom, že jde o herní soustředění. Já bych ale řekl, že pro nás je herní každý trénink, abychom dokázali i doma posouvat hráče takticky, herně a ladili součinnosti jednotlivých řad. Ve Španělsku nás čekají skvělí soupeři, budu chtít dát všem hráčům prostor, aby měli šanci se ukázat. Aby se porvali o místo v tak kvalitním týmu, jaký máme k dispozici. Budeme ladit detaily, například standardní situace. Opravdu nás čeká hodně práce, ale v úžasném prostředí a věřím tomu, že nám to pomůže i k rychlejšímu návratu hráčů, kteří mají nyní drobné zdravotní problémy.