Koalice lidovců, agrárníků a Nezávislých chce bojovat ze suchem, nevýraznosti se prý nebojí

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 3. srpen 2020 17:49
IMG_20200803_111957 zprava Tomáš Rada (Nestraníci), Ivana Bartošová (KDU-ČSL) a Pavel Šrámek (ADS) podepisují smlouvu o spolupráci foto: Jiří Vízner

Svoje priority do podzimních krajských voleb dnes v Plzni oficiálně představila Koalice pro Plzeňský kraj. Uskupení bude obhajovat dva mandáty, do voleb vyráží s motem „Nenecháme Vás na suchu“. Kandidátku vede současná náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová za KDU-ČSL.

Stejně jako v roce 2016 jdou s KDU-ČSL do voleb Nestraníci, vyměnil se ale druhý koaliční partner, místo zelených bude na společné kandidátce figurovat Agrární demokratická strana. Její předseda Pavel Šrámek by chtěl oslovit voliče tématem zemědělství, které se podle něj prolíná s otázkou sucha a životního prostředí. „Já s oblibou říkám, že nejlepší ekolog je správně hospodařící zemědělec,“ říká bývalý poslanec za hnutí ANO.

Koalice chce podporovat kvalitně hospodařící zemědělce prostřednictvím dotací, sám Šrámek vlastní farmu v Líně. „Podporuju i výstavbu menších zásobáren vody jako jsou rybníky, k velkým přehradám se stavím spíš skepticky,“ myslí si Šrámek. Nestraníci deklarují podporu zaměstnanosti a rozvoje života v obcích, lidovci se chtějí soustředit na školství.

„Myslím, že jsem udělala za čtyři roky kus práce, připravili jsme třeba strategický dokument Vize 2035,“ hodnotí svou práci Ivana Bartošová. Podle ní byla ve vládnoucí koalici vidět dost. „Název našeho uskupení je možná trochu nešťastný, protože se v médiích často mluví o koalici ve významu tom, jak vládneme na kraji,“ přiznává náměstkyně.

Před čtyřmi lety proklouzla Koalice pro Plzeňský kraj do zastupitelstva jen těsně, získala 5,11% procent hlasů a získala spolu s SPD-SPO nejméně zastupitelů.