AKTUALIZOVÁNO: U Mže se zřítil dům, drony ani psi mrtvé nenašli

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 3. srpen 2020 15:54
spadlý dům foto: HZSPK

V plzeňské Úzké ulici nedaleko Rooseveltova mostu se dnes před jedenáctou hodinou zřítila část neobývaného domu. Na Roudnou přijeli hasiči, kteří prohledávali trosky kvůli podezření, že by se na místě mohli nacházet bezdomovci. Pomáhaly drony i kynologové se psy.

"Oznámení o sesutí části neobývaného domu jsme přijali krátce před třičtvrtě na jedenáct dopoledne. Na místo vyrazily všechny složky integrovaného," sdělila policejní mluvčí Veronika Hokrová. S prohledáváním pomáhaly kvůli špatně přístupnému terénu drony s termokamerou, dorazili také psovodi se dvěma psy. Hasiči také použili takzvanou štěrbinovou kameru.

foto: PČR

Podle místních byl dům už delší dobu opuštěný a občas se v něm shlukovali bezdomovci."Vždycky to zabednili a druhý den už bezdomovci zase vylomili zátarasy. Jestli tam byl někdo dneska, nevím," řekl Jan Riedl, který v přilehlé ulici prodává barvy. Celé okolí hasiči zatarasili páskou, kdyby se dům začal ještě víc bortit.

Po hodině ohledávání policejní mluvčí uvedla, že s největší pravděpodobností byla budova prázdná. Statik na místě začal s vyhodnocováním stavu zbytku budovy. Podle plzeňského radního pro bezpečnost Martina Zrzaveckého je dům památkově chráněný a jeho pád může mít souvislost s

foto: PČR

povodněmi v roce 2002, kdy Roudnou zatopila voda z Mže.