Prskavka na vánočním stromku zažehla obří požár rodinného domu

Zveřejněno v Zpravodajství
Od - pátek, 27. prosinec 2019 17:48
Pozar Dům plameny zcela zachvátily. Foto. HZSKK

Mnohamilionové škody napáchal požár patrového rodinného domu v Mezirolí na Karlovarsku. Hasiči přijali informaci o plamenech šlehajících z oken v přízemí objektu a na místo okamžitě vyslali jednotky požární ochrany z prvního stupně požárního poplachu. V době příjezdu první jednotky na místo potvrdil velitel zásahu, že oheň zasáhl již celý dům, vyžádal si další posilové jednotky a zvýšil stupeň požárního poplachu na druhý. Hořet začalo pravděpodobně od prskavky na vánočním stromku.

Hasiči bojují s plameny. Foto: HZSKK

„Všichni obyvatelé domu byli v době příjezdu hasičů na místo venku z objektu, jedna osoba byla zraněná od ohně, velitel zásahu tak povolal záchrannou službu, která popálenou ženu převezla do nemocnice,“ informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kasal.

Požár dům zcela zničil. Foto: HZSKK

Hasiči museli použít velké množství hasební vody, aby se podařilo srazit plameny. Hořela totiž dřevostavba, oheň se tak stále šířil ve stěnách do všech částí objektu. Plameny poškodily i střešní konstrukci domu. „Za jednu hodinu od nahlášení požáru měli hasiči plameny pod kontrolou, na místě události ale zůstali celou noc až do dopoledních hodin následující den. Předběžná škoda je odhadnutá na šest milionů korun. Vyšetřovatel požárů pracuje jako s pravděpodobnou příčinou manipulace s prskavkami na vánočním stromku,“ dodal mluvčí Kasal.