Jsme rádi, že vůbec můžeme přípravu zahájit, říká kouč Škody Plzeň Ladislav Čihák

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 4. květen 2020 17:19
DSC01476 Foto: HC Škoda Plzeň

Po měsíci a půl se znovu sešli hokejisté Škody Plzeň, aby zahájili přípravu na sezónu 2020/2021. Trenér Ladislav Čihák připouští, že poctivě sledoval vývoj kolem koronaviru. "Občas jsem se v tom i ztrácel," prohlásil v první den přípravy.

Jak moc jste rád, že to začalo? Asi každý je rád. Už to bylo dlouhé, stav byl takový, že to bylo nejisté. Jsme rádi, že i v omezeném množství se můžeme připravovat. Věřme, že to bude pokračovat.

Sledoval jste bedlivě celý vývoj kolem koronaviru s blížícím se startem přípravy? Abych řekl pravdu, tak jsem to opravdu hodně sledoval. Občas jsem se v tom občas i ztrácel, každým dnem se to měnilo a bylo víc názorů. Byl jsem s klukama v kontaktu po telefonu. Věděli jsme, že pokud to jen trochu půjde, tak trénovat začneme.

Jak jste trávil vy osobně dny nuceného volna? Jelikož mám malé děti a nemohly do školy ani do školky, tak jsme byli měsíc a půl na chalupě. Venku, v přírodě, nebyli jsme nikde zavření doma.

Jaký je výhled suché přípravy? Je to naplánované na 10 týdnů do 10. července. Na začátku června bychom odjeli na soustřední na Šumavu. Plánovali jsme to trochu jinak, ale musíme počkat do doby, než budou otevřeny penziony. Pokud to bude možné, tak 1. června bychom jeli. Pokud nebudou otevřené, tak se soustředění posune. 14 dní by pak měla být dovolená. Letos bude letní příprava o tři týdny delší. Kolem 27. července bychom mohli jít na led.

Kde všude budete trénovat v rámci suché přípravy? Máme domluvenou atletickou dráhu na Lochotíně, fotbalové hřiště v Hradišti, pak budeme na venkovním hřišti u naší a pokud to nařízení povolí, tak i posilovnu na zimním stadionu. Asi to ale budeme muset dál sledovat, abychom něco neporušili.

Kdo všechno se vám na začátku přípravy hlásil? Aktuálně je nás 23, individuální přípravu mají Milan Gulaš s Tomášem Mertlem a Viktor Lang je ve Švédsku. Nikdo jiný povolení nedostal. Jsem také rád, že s námi trénuje Honza Kovář. Zavolal mi a říkal, že by chtěl s námi trénovat, tak jsem říkal, že budeme jedině rádi, pokud si vyzkouší kolektivní letní přípravu. I pro mladé kluky je dobré, že takový hráč s námi chce trénovat.

Zapojili jste do přípravy mladší hráče.. Je to na nich, zapojili jsme je v průběhu sezóny a teď je uvidím i v letní přírpavě. Šanci dostanou, jak s ní naloží, je na nich.

Jste spokojený s tím, jak se podařilo tým prozatím posílit? Jsou to kluci, které jsme chtěli. Jsem spokojený. Potřebovali jsme udělat druhou lajnu po odchodu Vojty Němce. Tu roli dostanou, jsou to zkušení hráči. Kluky známe. Věřím, že na to mají, všechno se ale ukáže až na ledě.

Se začátkem přípravy je spojené také testování hráčů. Jak to bude teď? Už jsem to zjišťoval. Na Fakultu jsme volali, testování je možné v omezeném množství. Něco by mohlo proběhnout, i když asi ne tak, jako loni.