S posilami Musilem a Stachem, ale bez kapitána. Hokejisté Plzně zahájili letní přípravu

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 4. květen 2020 16:17
DSC01541 Petr Straka a Jan Eberle na začátku suché přípravy. Foto: L. Kratochvíl/HC Škoda Plzeň

S novými posilami Pavlem Musilem, Davidem Stachem či Filipem Suchým zahájili v pondělí přípravu na další sezónu hokejisté Škody Plzeň. S plzeňským týmem se bude připravovat také Jan Kovář, naopak chyběl Viktor Lang, který je ve Švédsku, kapitán Milan Gulaš a Tomáš Mertl, kteří budou mít individuální přípravu.

Lukáš Kaňák. Foto: L. Kratochvíl/HC Škoda Plzeň

"Asi každý je rád, že už to začalo. Bylo to dlouhé a celé takové nejisté. Jsme rádi, že i v omezeném množství to začalo a věřme, že to bude pokračovat. Věděli jsme, že pokud to jen trochu půjde, tak začneme trénovat," prohlásil plzeňský kouč Ladislav Čihák.

Tým se poprvé sešel v pondělí 4. května úderem 9. hodiny dopolední. Následovala rychlá porada a pak první tréninkové dávky multifunkčním venkovním hřišti. „Pondělky se budeme standardně připravovat na Lochotíně, úterý bude v Hradišti, ve středu trénujeme v areálu zimního stadionu, ve čtvrtek znovu Lochotín a v pátek opět Hradiště," prozradil kondiční trenér Jan Snopek. Letos má podle něj tým v plánu jedno soustředění na Šumavě, a to začátkem června.

Hned od startu přípravy se připojily posily Pavel Musil, David Stach i Filip Suchý a s týmem trénují i odchovanci klubu Matěj Kolda, Kristián Kolář, Sebastián Malát, David Jiříček a Michal Houdek, ale také Martin Lang. Individuální přípravu mají pouze tradičně Milan Gulaš, Tomáš Mertl a také Viktor Lang, který se připravuje samostatně ve Švédsku. Naopak se s týmem připravuje Jan Kovář, který sezónu odehraje v Zugu.