Hluk a nepořádek, stěžují si obyvatelé části Lochotína na okolí hudebního klubu. Obvod už situaci řeší

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 23. říjen 2019 09:18
220815-637073331625408970-970x545-vcenterhcenter foto: ÚMO 1

Obyvatelé, kteří žijí v blízkosti znovuotevřeného klubu v OC Gera si stěžují na velký hluk a nepořádek. První plzeňský obvod, jehož radnice sídlí naproti, o situaci ví a snaží se ji vyřešit.

Podle obvodu se začaly v poslední době množit stížnosti na zvýšený hluk a nepořádek v okolí znovuotevřeného klubu Arena v OC Gera. "Tento problém nás velice trápí a snažíme se ho dostupnými prostředky řešit, avšak skutečně se nejedná o snadný úkol. Především jsme v kontaktu s provozovatelem klubu a důrazně na něho apelujeme, aby nedocházelo k podávání alkoholu mladistvým, což se dle našeho názoru uvnitř klubu skutečně neděje. Mladiství návštěvníci jsou označeni páskami, aby je bylo snadno rozeznat a nebyl jim alkohol podáván, avšak větším problémem je právě to, že skupinky mladistvých nakupují alkohol v nedalekých supermarketech nebo si ho přinesou rovnou z domova. Právě popíjením v okolí OC Gera vzniká ten největší hluk a nepořádek," uvedla Šárka Bachmannová z Městského obvodu Plzeň 1.

Vedení obvodu je dlouhodobě v kontaktu s Policií České republiky a Městskou policií, která na místo pravidelně dojíždí a snaží se udržet veřejný pořádek v okolí. "Vzhledem k nedostatku strážníků je to však velmi náročný úkol. Když ještě uvážíme, že mladiství návštěvníci klubu jsou při požívání alkoholu z hlediska zákona poškozenými, je opravdu složité jakýmkoliv způsobem je sankcionovat, pokud nejsou strážníkem přímo přistiženi při konání protiprávního jednání," prohlásila Bachmannová, která zároveň vyzývá všechny občany k součinnosti a okamžitému nahlášení rušení nočního klidu nebo jakéhokoliv protiprávního jednání na služebnu Policie ČR nebo Městské policie.