Heroický výkon oslabené Plzni nestačil, pohárový titul získala Slavia

Od - čtvrtek, 20. květen 2021 18:52
Heroický výkon oslabené Plzni nestačil, pohárový titul získala Slavia ilustrační/FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli ve finále poháru MOL Cup se Slavií 0:1. O osudu zápasu rozhodlo vyloučení Milana Havla na začátku druhé půle, přesilovku pak hosté dokázali využít v 73. minutě zásluhou Simy.

Úvodní minuty byly z obou stran spíše opatrnější, daleko rychleji se ale do hry dostala domácí Plzeň. V 10. minutě byl po obrovské chybě slávistické obrany sám před Kolářem Falta, tváří v tvář brankáři sešívaných ale neuspěl. O čtyři minuty později další okénko v defenzivě hostů využil ke střele Bauguel, Kolář se ale zaskočit nenechal. Slavie směrem dopředu nepředvedla zhola nic, zaujala snad jen tvrdá, ale nepřesná rána Masopusta ze 36. minuty. Další velkou příležitost otevřít skóre měli Viktoriáni ve 41. minutě. Z přímého kopu mířil do šibenice Kalvach, Kolář ale předvedl skvělý zákrok a zachránil hosty od jistého gólu.

Na začátku druhé půle poprvé sešívaní zahrozili, zakončení Stanciua ale Stanka nezaskočilo. V 54. minutě přišel klíčový okamžik celého zápasu. Havel dohrál Deliho a po druhé žluté kartě šel pod sprchy. Slávisté si dlouho s přesilovkou nevěděli rady, Plzeň působila hodně odhodlaným dojmem a dostávala se i do dobrých pozic. Defenziva sešívaných ale kritické momenty ustála a v 73. minutě udeřila, když se trefil Sima a rozhodl tak o zisku domácího poháru.