Dlouhá pauza Plzeň nepřibrzdila. Viktoria uhájila vedení na Letné a opět se přiblížila ke Slavii

Od - čtvrtek, 28. květen 2020 00:22
viktoria, fotbal, kalvach Foto: FCVP

Restart Fortuna:Ligy vyšel fotbalistům Viktorie Plzeň na jedničku. V očekávaném šlágru zvítězili  svěřenci kouče Guľy na Letné 2:1. Západočechy poslal do vedení ve 26. minutě dalekonosnou střelou Lukáš Kalvach, v 52. minutě navýšil vedení Viktorie Jean-David Beauguel. Sparta už v závěru zvládla pouze snížit brankou Moberga Karlssona.

Hosté ze západu Čech vstoupili do zápasu velmi dobře a během první půle si vypracovali hned několik zajímavých šancí. Střelec Jean-David Beauguel se tentokrát místo před brankou objevil v roli asistenta, kdy poslal pěkný centr do pokutového území, ale sparťané na poslední chvíli odvrátili před Pavlem Buchou na rohový kop. Ve 12. minutě přišla velká příležitost Plzně. Opět to byl Beauguel, který hezky uvolnil Jana Kovaříka, ten poslal skvělou prudkou přihrávku na malé vápno, ale Aleš Čermák přestřelil. Pětadvacetiletý záložník se zanedlouho objevil v dalších dvou zakončeních, bohužel ani ty však neskončily gólově. Nejprve po Limberského podobném přízemním centru vychytal jeho střelu zblízka Heča, poté se mu nepodařilo vměstnat svůj pokus mezi tři tyče po další asistenci Kovaříka. Aktivitu viktoriánů následně využil Lukáš Kalvach. Před plzeňským záložníkem ustupovali ve středu pole domácí obránci, Kalvach se tak dostal až na velké vápno a povedenou křížnou střelou na zadní tyč otevřel skóre. V závěru poločasu nevyužili domácí dvě dobré hlavičky po centrech Bořka Dočkala, a tak šli červenomodří do kabin se zaslouženým vedením.

Do ještě větší pohody se Západočeši dostali hned zkraje druhé půle. Kayambův nákop do pokutového území vrátil Jan Kovařík pod sebe, tam stál aktivní Jean-David Beauguel a bombou o břevno zvýšil plzeňské vedení na dva góly. I nadále se hrál pohledný fotbal, což potvrdil v 57. minutě Joel Kayamba, jenž napálil břevno Hečovy svatyně. Na druhé straně měl dobrou příležitost Dávid Hancko, toho ale dobrým zákrokem zneškodnil Aleš Hruška. Pražané v samém závěru duelu ještě stihli zdramatizovat. Vindheimův centr sklepl ve velkém vápně Libor Kozák a David Moberg Karlsson i s pomocí teče snížil. Domácí už se ale na nic víc nezmohli, a tak se viktoriáni po více než dvouměsíční pauze vrátili zpátky do akce tím nejlepším možným způsobem. Letenské porazili na jejich vlastní půdě 2:1.