Beauguel o vítězném gólu: Chtěl jsem míč napálit tak, aby zničil bránu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 28. květen 2020 09:09
viktoria, fotbal, beauguel-web Foto: FCVP

Že je v dobré náladě značilo už video, které pár hodin před zápasem na Spartě umístil na sociální sítě. Jean-David Beauguel v něm jede autem, prozpěvuje si a píše: "Po 75 dnech, konečně zpátky, zápasový den". A natěšenost skončila důležitou výhrou. Plzeňský útočník na hrotu podržel spoustu balonů a výborný výkon korunoval krátce po změně stran, kdy ranou o břevno navýšil západočeský náskok. Viktoriáni i díky jeho příspěvku zvítězili na Letné 2:1 a opět stáhli náskok vedoucí Slavie na osm bodů.

Foto: FCVP

„Viděl jsem, že se za mnou vrací obránce, proto jsem si řekl, že to nepůjde přesně umístit a vsadím vše na sílu. Chtěl jsem to napálit tak, aby to zničilo bránu. Ten gól nám všem hodně pomohl,“ prozradil Beauguel. Francouzský útočník dobře věděl, jak důležité vítězství přišlo. "Teď to bude hodně intenzivní. Budeme hrát každé tři dny,“ přikývl Beauguel.

První krok za třemi body udělal ve 26. minutě Lukáš Kalvach, který napřáhl zpoza vápna a křížnou střelou na zadní tyč otevřel skóre. „Naváděl jsem si to sám a do poslední chvíle jsem čekal, jestli se někdo pohne, nebo se mi něco otevře. Pak už jsem slyšel i kluky, jak volají střílej, tak jsem to zkusil a nějak to tam zapadlo. Jsem rád, že jsem to tak trefil,“ řekl ke svému gólu.

Plzeňský kouč Adrian Guľa si pochvaloval hlavně aktivní hru svého celku. "Je to pro nás velmi cenné vítězství, které se zrodilo po skvělém vstupu do zápasu a aktivní hrou, kdy jsme chytili tempo a dominovali jsme. Důležitým druhým gólem jsme jim odskočili. Když Sparta hrála v posledních deseti minutách na maximální riziko, tak jsme měli být produktivnější a dřív to uzavřít,“ dodal kouč.