Darida se vrací domů. Přijde celá rodina i kamarádi, popisoval

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 13. listopad 2019 19:32
72607023_10158193252097565_5223740225569685504_o Foto: facebook České fotbalové reprezentace

Hodně specifický zápas čeká ve čtvrtek kapitána fotbalové reprezentace Vladimíra Daridu. Češi totiž Kosovo hostí ve městě, kde vyrůstal, na stadionu, kde se dostal do velkého fotbalu. "Pro mě osobně moc znamená, že hrajeme v Plzni," přiznával hráč Herthy Berlín. Pro reprezentaci jde přitom o zápas roku. Když Kosovo porazí, postoupí na Euro 2020.

Jak moc jste rád, že se hraje zrovna v Plzni? Návrat do Plzně je pro mě osobně moc příjemný, moc se na zápas těším. Z Plzně pocházím, mám tady hodně kamarádů. Rodina, všichni se přijdou podívat na zápas. Doufám, že ve čtvrtek budeme všichni spokojení a budeme mít dobrou náladu.

K ní je nutné Kosovo porazit. Co je třeba udělat lépe než v zápase na půdě čtvrtečního soupeře, kde jste prohráli 1:2? Góly, které jsme dostali, hlavně druhý ze standardky, byl o naší organizaci. V defenzivní činnosti jsme nebyli tolik koncentrovaní. Tohle rozhodně musíme zlepšit. Hrajeme doma, nasazení nám určitě chybět nebude.

Je na atmosféře v týmu cítit, že se blíží zápas roku? Z týmu je cítit důležitost utkání. To je zcela evidentní. Přistupujeme k tomu s maximální profesionalitou. I ve chvílích mimo trénink si všichni uvědomují, o co se jedná. Bylo by super, kdyby po čtvrtku bylo rozhodnuto.

Když česká reprezentace naposledy postupovala na Euro, vyhrála v Lotyšsku 2:1 a vy jste byl jeden z úspěšných střelců. Láká vás myšlenka na to, si stejnou situaci zopakovat? Ano, zápas si vybavuji. Myslím, že kromě mě dával branku i David Limberský. Pro oba to byl první reprezentační gól. Jsou to krásné vzpomínky. Doufám, že to prožiju znovu.