Co vyroste místo legendárního objektu Bacardi? Podívejte se na vizualizace

Zveřejněno v Video
Od - pátek, 14. květen 2021 06:51

Média

Divadelní sál, diskotéka a nakonec tělocvična. V dnes už zbouraném objektu, kteří všichni znají pod názvem Bacardi se toho v minulosti spoustu vystřídalo. V současné době je vedle malebného košuteckého jezírka, kam lidé rádi vyráží, prázdno. Nebude tomu tak ale dlouho. S řešením prostoru přichází studie, která lidem nabízí příjemné místo pro trávení volného času. "Objekt, který bude moci být občany využíván k rekreaci, bude mít pěkné okolí navazovat na to Košutecké jezírko," informovala starostka městského obvodu Plzeň 1 Helena Řežábová.

NOSEK Kavarna Kosutka II  3 01V objektu nazvaném "Paluba jezírko" vznikne kavárna se zázemím a letní terasou na střeše. Fasáda bude mít dřevěný obklad. Vedlejší park nabídne několik zón, ve kterých si užijí starší i malé děti. "Součástí bude dětské hřiště pro malé děti, další zóna je pro větší děti, kde bude trampolína a prolézačky, a myslíme i na starší populaci, pro níž uděláme bod se sezením," popsal architekt Petr Nosek. Speciální má být i část upravená pro teenagery. "Budou tam mít i nabíječky na telefony či tablety," dodal architekt. 

Kromě skluzavek a prolézaček děti potěší i vodní hřiště. "Je to prostor, kde bude zhruba 10 centimetrů vody, aby se v tom mohly brouzdat. V letních měsících budou vystřikovat proudy, máme navržený také malý vodopád," uvedl Nosek. Právě tento vodní prvek spolu se zelení napomůže tomu, aby se především v letních měsících plocha trochu ochladila a také aby se zde nezadržoval prach. "Snažili jsme se využít prvky jako je zelená střecha k ochlazení objektu. Využíváme  hodně dřevo, aby objekt splynul s přírodou," vysvětlil architekt.

O finální podobě prostoru mohou spolurozhodnout samotní obyvatelé. První plzeňský obvod nabízí lidem, aby pomocí dotazníku dostupného na stránkách i facebooku obvodu hlasovali o možných variantách.

 Příprava by měla být dokončena v průběhu tohoto nebo začátku příštího roku, poté by měla následovat samotná výstavba za zhruba 9 milionů korun.