Čihák vinu za vyřazení na hráče neházel. Já jsem plně zodpovědný, uznal

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 14. březen 2021 08:56
hokej, čihák ilustrační HC Škoda Plzeň

Byli jen dva body od přímého postupu do čtvrtfinále. Nakonec skončili hokejisté Plzně za Libercem těsně pátí a předkolo s dvanáctou Olomoucí mělo být pro mnohé jasná záležitost. Jasná záležitost to nakonec byla, ale pro Hanáky, kteří nečekaně postoupili v nejkratší možné době, po třech zápasech.

V plzeňském táboru zavládlo po zápase velké zklamání. Kouč Ladislav Čihák ale vinu na hráče neházel. „To se nedělá, byť je to pro nás hořké a celoroční práce je pryč. Výsledky jdou za trenérem, ne za hráči. Já jsem plně zodpovědný za to, že jsme v play off neuspěli. Strašně se s tím peru a hrozně mě mrzí, že jsem Plzeň nedotáhl dál. Klukům nemohu nic vyčíst. V základní části udělali 91 bodů, skončili pátí, do poslední chvíle bojovali o přímý postup do čtvrtfinále play-off a za to jim patří dík. Měli jsme spoustu zraněných, zapracovali jsme do týmu hodně juniorů, marodka se nám nakonec vyprázdnila, nestačilo to však. Možná jsme byli trochu vypálení, nevím," prohlásil.

Ve třech zápasech vstřelili indiáni proti Olomouci jen čtyři branky. Výrazně tak chyběl příspěvek první formace s Milanem Gulašem a Tomášem Mertlem. „Ty góly jsme potřebovali. Olomoučtí ale velmi dobře bránili, všechny čtyři pětky měli vyrovnané, pořád hrozili z brejků. Nám kolikrát chyběl jen kousek. Nebylo to však jen o první lajně. Neprosazovali se i další," dodal Čihák.