Češi postupují na EURO. Král s Čelůstkou zařídili výhru nad Kosovem

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 14. listopad 2019 23:38
krmenčík, fotbal Foto: FCVP

Čeští fotbalisté porazili v Doosan Aréně Kosovo 2:1 a mají jistý postup na EURO. Vše podstatné se odehrálo až ve druhé půli. Nejprve šli překvapivě do vedení hosté, pak se ale prosadili Alex Král a Ondřej Čelůstka.

Od úvodního výkopu si vytvořili Češi tlak a v 7. minutě byli blízko první branky. Na centr Daridy si naskočil Michael Krmenčík a jen skvělý zákrok Murice mu zkazil radost. Domácí trpělivě dobývali branku Kosova, jenže k většímu ohrožení se nemohli dostat. Hosté se spokojili prakticky jen s poctivým bráněním a přes polovinu hřiště se dostali poprvé až po půlhodině hry. Ani Vaclík ale nemusel řešit žádný složitý zákrok. A protože Muric vyrazil i trestný kop Jankta, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu ale vlétlo Kosovo jako vyměněné. Nejprve ještě Rahmani těsně minul, v 50. minutě si ale na centr naběhl Nuhiu a Vaclík plachtil marně. V 61. minutě pálil po přihrávce Daridy hodně pohotově Krmenčík, jenže v tísni trefil jen prostor, kde stál gólman Murici. O šest minut později dostali Češi míč do sítě, gól ale neplatil kvůli faulu Součka. Až v 71. minutě už se domácí dočkali. Alex Král se nerozmýšlel a z dálky trefil přesně k tyči. Za další tři minuty měl vedoucí branku na kopačce Souček, sám před brankou ale minul. Češi roztočili kolotoč a jen neuvěřitelné štěstí zachránilo Kosovo od dalšího gólu. Jankto i Ondrášek napálili pouze tyč. V 80. minutě už ovšem Kosovo nezachránilo nic. Po dalším velkém závaru se prosadil tečí Královy střely Ondřej Čelůstka a rozhodl tak o postupu českého týmu na EURO.