Čermákův hattrick přinesl Viktorii Plzeň postup do čtvrtfinále domácího poháru

Od - úterý, 2. březen 2021 16:48

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v osmifinále poháru MOL Cup lídra druhé ligy Hradec Králové 3:1. Hattrickem se na postupu podílel záložník Aleš Čermák.

Hradec v úvodu působil hodně živě a aktivním napadáním dělal Plzeňanům velké problémy. A nešlo o jedinou komplikaci, po osmi minutách skončil zápas pro Joela Kayambu, který si v souboji zranil nohu a jeho místo tak musel zaujmout Mihálik. Ve 13. minutě přišel pro Viktorii o hodně šťastnější okamžik. Aleš Čermák odcentroval do pokutového území a dezorientovaný Kodeš si srazil míč do vlastní branky. V 19. minutě mohli Východočeši vyrovnat, Mejdr se ale velké šance zalekl. Pak začali Viktoriáni přitápět pod kotlem a obrana Hradce se mělo co otáčet. Velké příležitosti měl Ondrášek či Brabec. Nakonec domácí udeřili ve 40. minutě. Na centr z pravé strany si naskočil Aleš Čermák do břevna, míč se ale o záda brankáře Vízka odrazil do branky.

Na začátku druhé půle si Viktoriáni vytvořili velkou převahu, kterou v 56. minutě korunovali třetím gólem. Mihálikův centr prošel k nehlídanému Aleši Čermákovi, a ten dokonal svůj hattrick. Plzeň pak zvolnila a zdálo se, že kontroluje hru. Z klidu ji mohl vyvést v 72. minutě Záviška, který prostřelil Hrušku a jen díky zaskakujícímu Hybšovi byl stav stále 3:0. Jenže Plzeňané se nepoučili a o další dvě minuty později už je po přesné hlavičce Dvořáka nezachránilo nic. Viktoria už ale žádnou další komplikaci nepřipustila, nevyužila sice několik dalších šancí, ale mrzet už ji to nemuselo. A to i proto, že tutovka hostujícího Samka skončila na tyči. Podle předpokladů tak Viktoria postoupila do čtvrtfinále poháru.