Obyvatelé Výsluní volali po rozšíření MHD, od dubna se dočkají!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 23. březen 2023 14:10
Obyvatelé Výsluní volali po rozšíření MHD, od dubna se dočkají! Foto: ÚMO Plzeň 3

Pouze v brzkých ranních hodinách a pak odpoledne mezi 13. a 18. hodinou jezdila autobusová linka číslo 39 do lokality na Výsluní. Od 1. dubna se situace změní. Autobusy by měly lokalitu obsluhovat po celý den.

MHD bude nově do lokality na Výsluní zajíždět mezi pátou hodinou ranní a desátou večerní v intervalu zhruba 60 minut, a to až do začátku letních prázdnin. Podle toho, jak jej budou cestující využívat, se pak situace vyhodnotí a četnost spojů poté optimalizuje. „Po autobusu volali obyvatelé Výsluní dlouho a nyní volají po rozšíření MHD. My jsem rádi, že jsme jim mohli vyhovět a rád bych plzeňským dopravním podnikům poděkoval za to, že nám vyšly vstříc a zkušební provoz zavádějí,“ uvedl starosta MO Plzeň 3 David Procházka. V současné době zajíždí autobusová linka na Výslunní pouze v ranních hodinách mezi 5.30 až 7.30 a pak odpoledne mezi 13. do 18. hodinou.

Podle náměstka primátora pro dopravu a životní prostředí Aleše Tolara je zájmem města, aby se veřejnou dopravou přepravovalo stále víc lidí na úkor dopravy individuální automobilové. "Proto hledáme možnosti zavádět nové linky a posilovat ty stávající, zejména na okrajích města, kde o to lidé prostřednictvím svých městských obvodů projevují zájem. Věřím, že novinka v podobě celodenního provozu na Výsluní bude místními využívána,“ uvedl Tolar.

Městská hromadná doprava obsluhuje lokalitu Výsluní už více než dva roky. Do zavedení pravidelné linky museli místní využívat jen svá auta, kola nebo vlastní nohy. V rámci zkoušek průjezdů a velikostí vozů byl pro obsluhu Výsluní nakonec zvolen midibus. Po dvou letech provozování linky se ale ukázalo, že zájem ze strany obyvatel této lokality je tak velký, že midibusy svou kapacitou už nestačí. V září loňského roku proto proběhla zkouška většího typu autobusu, který bude potřebám obyvatel více vyhovovat. Je prostornější, moderně vybavený a vejde se do něj i více dětských kočárků.