Část dětí se vrátí zpět do lavic, oznámil ministr Plaga

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 11. listopad 2020 14:51
Zakladni skola Ilustrační foto: Pixabay

Aktualizováno 13:50 Žáci první a druhých tříd, přípravných tříd základních škol a speciálních škol se vrátí do škol ve středu 18. listopadu. Roušky budou povinné ve třídách i ve všech společných prostorách. Oznámil to dnes na tiskové konferenci ministr školství Robert Plaga.

„Chceme oznámit dobrou zprávu, 18. listopadu se do našich škol vrací žáci 1. a 2. ročníků a žáci přípravných škol a žáci škol speciálních. Návrat nebude probíhat po patnáctičlenných skupinkách jako na jaře, vrátí se zpět celé třídy. Děti z různých tříd by se ale neměly potkávat,” uvedl ministr školství. Kromě speciálních škol budou ve třídách i ve všech společných prostorách povinné roušky, nadále nebude možné vyučovat tělocvik a hudební výchovu. "Pro eliminaci rizika je důležité také větrání. Bude proto ještě větší tlak na větrání, a to i během výuky, respektive v polovině výuky,“ doplnil Plaga. Pro 1. a 2. třídy se obnoví také družiny. V provozu budou i školní jídelny budou v provozu. Pro ostatní žáky základních a středních škol budou pak od 18. listopadu možné prezenční individuální konzultace.

Plaga ani ministr zdravotnictví Jan Blatný se nechtěli vyjadřovat k tomu, kdy by mohlo dojít k návratu do škol i u dalších ročníků. "Další otevírání škol bude záležet na epidemickém vývoji,” podotkl Plaga.

Školy se začaly zavírat na konci září, nejprve jen vysoké, 5. října pak následovaly školy střední. Od 14. října se zavřely i základní školy a většina dětí přešla na distanční výuku. 2. listopadu se uzavřely i speciální školy.

Po celou dobu fungovaly pouze mateřské školy také školy pro děti zdravotníků, pracovníků sociálních služeb, policistů, hasičů a dalších profesí nezbytných pro chod státu.