BIC Port odstartoval úspěšnou spolupráci plzeňských firem

Foto: BIC

Celý obchodní svět si klade v posledních letech otázku, jak správně komunikovat se svými „stakeholders“ v době, kdy jsme zavaleni informacemi a je velmi těžké u kohokoliv vzbudit motivaci poslouchat a vnímat. To samé platí pro vzdělávání – stejné otázky a stejná problematika. Ať pohlédneme na základní, střední či vysoké školy, univerzity třetího věku či celkově do konceptu celoživotního vzdělávání, vždy u studentů hledáme „motivaci vnímat informace“.

Foto: BIC

„Vždy jsem si říkal, při setkáních v Brně, Ostravě či v Praze, že by bylo krásné, kdyby virtuální realita dostala v Plzni náležitou pozornost a reprezentativní prostory. V tomto je přístup a kvalita BIC Portu splněným snem a je krásný pocit vědět, že nyní můžeme ukázat virtuální realitu v Plzni ve špičkových prostorách nejen České republice ale i zahraničí,“ uvedl Miloš Kačer, spolumajitel společnosti Calliditas.

10. června během slavnostního otevření BIC Portu byl právě tento pojem u zrodu spolupráce mezi Calliditas a společností SandyStation, jejíž „chytré pískoviště“ v sobě nese obrovský potenciál jak pro zábavu, tak pro vzdělávání. „Chytré pískoviště je přirozeně přitažlivé. Sáhnout si do písku baví každého, je to návrat do dětství, k hravosti, k přirozenosti. Modelovat si v něm různé přehrady, tunely, moře či hory a zároveň se dozvídat nové informace o fyzice, přírodě či historii, to je pro mě naprosté souznění s filozofií Calliditas Edutainment. Navíc ta jednoduchost a modernost použité technologie je úžasná! S tímto produktem se dá určitě udělat ještě hodně zajímavých věcí. Je skvělé, že něco takového vzniklo tady v Plzni a můžeme takto, i díky BIC Portu, spolupracovat,“ říká Miloš Kačer.

Foto: BIC

Červnové setkání se během dvou měsíců přetavilo ve spolupráci na konkrétním projektu „Future VR Lab“ aneb Virtuální laboratoře budoucnosti, což je sub-brand společnosti Calliditas. Ten přináší virtuální realitu a produkty jako je chytré pískoviště společnosti SandyStation, založené na technologicko-vzdělávacím principu, do science-center a stacionárních míst.

V květnu byl první „Future VR Lab“ otevřen na pražském Smíchově v „Království železnic“, což je unikátní vlakový modelový svět největší svého druhu ve střední Evropě o rozloze 600 m2. Ve světoznámém vídeňském zábavném parku Prater se 6. srpna otevírala česko-rakouská obdoba pražského kolejového království „Kőnigreich der Eisenbahnen Prater“. Při této příležitosti byla otevřena i vídeňská virtuální laboratoř, kde kromě virtuální reality bylo opět představeno i pískoviště SandyStation. „Future VR Lab“ budila na otevíracím dnu velkou pozornost a stane se trvalou součástí Prateru a „Kőnigreich der Eisenbahnen Prater“.

„Momentálně máme s majitelem společnosti SandyStation panem Robertem Ecksteinem, kterého si nesmírně vážím pro jeho vizionářské vidění světa, připraveny další modely spolupráce. Uvažujeme o vývoji nových aplikací do SandyStation se zaměřením na historii, fyziku či železnice. Mám radost z toho, že právě v BIC Portu budeme moci poprvé představit některé z právě vznikajících nových projektů.“ uvedl Miloš Kačer.

Foto: BIC

Calliditas Edutainment je plzeňská technologicko-vzdělávací společnost specializující se na oblast moderního vzdělávání. Jejím cílem je propojovat moderní témata jako jsou Průmysl 4.0, soft-skills, environment či kyberprostor s nejnovějšími technologiemi a potřebami české společnosti. Hlavní prioritou je pro firmu motivující, respektující a multidisciplinární komunikace s cílovou skupinou, v zážitkové technologické podobě. Ve spolupráci s předními odborníky z řad univerzit a odborných institucí vytváří technologicko-vzdělávací projekty primárně pro základní a střední školy, ale směřuje i do firemního sektoru či mezi seniory. Vedle aplikačních řešení pro interaktivní tabule či tablety klade velký důraz především na virtuální realitu.

PR