×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9969

Pět tipů, jak zabezpečit vstup do bytu nebo domu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 28. listopad 2019 12:42

Pokud se doma chcete cítit opravdu v bezpečí, zaměřte se na vstupní dveře. Tudy se většina zlodějů dostává dovnitř nejčastěji. A co by tedy Vaše dveře měly splňovat? Připravili jsme pro Vás pět tipů.

  1. Základem zabezpečení domu je bezpečnostní zamykací vložkabezpečnostní kování na vchodových dveřích. Lidé si někdy pořídí dobré bezpečnostní dveře, ale aby ušetřili, namontují do nich vložku, která není bezpečnostní. Tu však i málo zkušený zloděj snadno překoná a dveře si otevře.
  2. Kování je vhodné mít s bezpečnostním překrytem vložky, které vložce poskytuje další ochranu před napadením.
  3. Pro ještě vyšší bezpečnost doporučujeme pořizovat vložky s klíči, které jsou chráněné bezpečnostní kartou. Je to ochrana před neoprávněným kopírováním klíčů: pokud chcete vyrobit duplikát klíče, musíte předložením bezpečnostní karty doložit, že jste skutečně majitelem vložky.
  4. Praktické jsou zamykací vložky s knoflíkem. Z vnitřní strany je namísto otvoru pro klíč knoflík, kterým můžete pohodlně dveře zamknout vždy, když přijdete domů, a stejně snadno dveře zase odemknout, když odcházíte.
  5. Nejde ale pouze o hlavní vstup. Nezapomínejte na to, že zloděj se do domu může dostat také zadním nebo bočním vchodem, případně přijít třeba přes garáž. Nejslabším článkem z hlediska bezpečnosti bývají často okna. Pro jejich zabezpečení se nabízení okenní alarmy, uzamykatelné okenní kliky nebo speciální zámky na okna, v rizikových oblastech se vyplatí

A jak bezpečná je Vaše domácnost? Zastavte se v KLÍČOVÉM CENTRU v Plzni, rádi Vám poradíme a zabezpečíme Váš dům nebo byt.