Přepadení! Cizinec zaútočil na ženu na zastávce tramvaje

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 28. listopad 2019 17:17
1 Foto: PČR

Aktualizováno 16:15 Přímo na zastávce tramvajové linky číslo 3 na Chodském náměstí měl ve čtvrtek večer přepadnout cizinec ženu. Zatímco muže se díky náhodnému svědkovi podařilo zastavit, žena nasedla do tramvaje a ujela. Policisté následně po ženě pátrali, po několika hodinách od zveřejnění se ji podařilo najít a vyslechnout.

Foto: Policie ČR

K přepadení mělo dojít v době okolo 20:30 na zastávce tramvaje číslo 3 na Chodském náměstí ve směru do centra. "Podezřelý pachatel si na tramvajové zastávce vyhlédl ženu a dosud nezjištěným způsobem měl této odcizit její mobilní telefon. S odcizeným aparátem se pokusil z místa utéci, v čemž mu poškozená bránila," popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová. Na volání ženy o pomoc zareagoval svědek, který projevil statečnost a muže na místě zadržel. "Následně poškozená žena, která získala zpět svůj mobilní telefon, nastoupila do přijíždějící tramvaje a z místa odjela," upřesnila policejní mluvčí. Policisté devětačtyřicetiletého cizince na místě zadrželi a umístili do policejní cely.

Foto: Policie ČR

Zatímco útočníka se podařilo dopadnout, po napadené ženě se rozjelo pátraní. Po několika hodinách se ji podařilo najít a vyslechnout.

Policisté kromě toho nadále žádají o spolupráci všechny občany, kteří se nacházeli na výše uvedené tramvajové zastávce (směr do centra i směr Bory) nebo v blízkosti místa a viděli uvedenou událost, aby neprodleně zavolali na telefonní linku 602 576 312 nebo zavolali na tísňovou linku 158. Předem děkujeme občanům za spolupráci.