ben

ben

Pořádný přehmat se podařil v úterý na oficiálním celorepublikovém facebookovém profilu ČSSD. V krátkém videu tam vzpomíná na události v listopadu 1989 předseda okresní organizace ČSSD v Plzni Michal Chalupný. U jeho příspěvku bylo mylně uvedeno, že se jedná o starostu městské části Plzeň 4.

Až dvacetileté vězení hrozí Danielovi M. (18), žaloba ho viní z vraždy své stejně staré kamarádky, kterou měl ubodat 27. května v domě ve Zdemyslicích na Plzeňsku, v němž bydlela. Na vraždu se student plzeňské střední školy připravil o dva dny dříve, doma si nachystal dva kuchyňské nože, řekl uvedl v obžalobě státní zástupce. K vraždě se podle něj student rozhodl poté, co získal informaci, že jeho bývalá kamarádka má přítele. Daniel M. to ve výpovědi potvrdil a vyjádřil lítost. Soudní jednání přišlo sledovat kolem 15 spolužáků zavražděné dívky.

Tak tohle tady ještě nebylo! Naprosto kuriózní krádež svého osobního automobilu značky VW Golf. nahlásila na policii v Domažlicích žena (41). Žena odstavila vozidlo vedle silnice vedoucí z Vranova do Nemanic, protože jí došel benzín. Když se po dvou dnech na místo vrátila, automobil byl pryč.

Bez výsledku zatím skončilo několik rozsáhlých pátracích akcí po Miroslavu Štemberovi (69) ze Sušicka. Z místa svého bydliště odešel na procházku v pondělí 18. listopadu odpoledne a domů už se nevrátil. Do pátrání se zapojily desítky lidí z mnoha profesních složek, psi, ze vzduchu pohřešovaného hledal vrtulník nebo drony. Hledaný muž je nemocný a musí pravidelně užívat léky.

čtvrtek, 21. listopad 2019 16:39

Jak žije Plzeňský kraj / 21. 11. 2019

Památku Milady Horákové nově připomíná v sídle hejtmanství její busta. Součástí je doprovodný text, úryvek z posledního dopisu Milady Horákové, který napsala noc před popravou. Autorkou busty je sochařka Magdaléna Roztočilová. Její návrh vybrala komise ve veřejné soutěži o dílo, do které se přihlásili čtyři umělci. *** Nejen Rokycanům, ale i Kamennému Újezdu a Hrádku značně uleví právě otevřený druhý úsek obchvatu Rokycany – Hrádek. Obyvatelé na stavbu čekali téměř dvacet let a teď se dočkali. Stavba III/11724 byla dokončena s dvoutýdenním předstihem. Úsek dlouhý 3,35 km navazuje na první etapu zprovozněnou v roce 2013 v délce 1,7 km, která propojila rokycanské ulice Šťáhlavská a Veselská. *** U příležitosti oslav 17. listopadu předal už potřetí Josef Bernard Čestné plakety hejtmana Plzeňského kraje za odvážné občanské postoje osmi osobnostem. V Měšťanské besedě je obdrželi Karel Havelka, Silvestra a Jaroslav Chnápkovi, Věra a Petr Náhlíkovi, Karel Petráň a Richard Smola. Ocenění in memoriam dostal první následovník Jana Palacha, dělník Josef Hlavatý. Plaketu převzala jeho neteř Jaroslava Silvarová.

Provoz na silnici I/20 na okraji Losiné ochromila ve čtvrtek ráno dopravní nehoda. Do příkopu tam sjel kamion přepravující osm nových osobních automobilů. Kamion se v příkopu nahnul na bok. Nehoda se obešla bez zranění. V době vyprošťování havarovaného kamionu, kde se musely postupně vyložit všechny přepravované vozy se tvořily v místě nehody dlouhé kolony automobilů. Příčiny nehody vyšetřuje policie. Zatím nebyla stanovena výše způsobené škody.

Zelenou střechu bude mít další základní škola v Plzni. Na svých pavilonech by měla mít zelenou střechu městem zřizovaná 4. základní škola v Kralovické ulici na Košutce. Ekologická střecha vznikne při rekonstrukci střešních plášťů objektů školy, stravování a tělocvičny, které již dosluhují. Optimálním řešením rekonstrukce je provedení jednoplášťové zelené střechy. Odhadované náklady na rekonstrukci jsou 37 milionů korun. Termín dokončení stavby je v roce 2021.

Podmíněný trest tři roky vězení s tříletou zkušební dobou vyměřil dnes Krajský soud v Plzni bývalému radnímu Plzně Michalovi Dvořákovi a jeho společníkovi, boxeru Radku Semanovi za dotační podvod v souvislosti s čerpáním více než čtyřmilionové dotace EU na rekonstrukci tělocvičny v Plzni - Božkově. Bývalý extraligový hokejista a později radní pro sport a podnikání za Patrioty, rezignoval v minulém volebním období v souvislosti s obviněním na funkci na magistrátu.

Ženu přecházející po přechodu ulici Dr. E. Beneše v Horšovském Týně smetl projíždějící automobil značky Škoda Octavia. Nehoda se stala ve čtvrtek v podvečer. Devětapadesátiletý řidič jedoucí ve směru od kruhového objezdu směrem k náměstí se nechoval ohleduplně a ukázněně. Ohrozil chodkyni, která přecházela pozemní komunikaci po přechodu pro chodce.

Revitalizaci rozsáhlého území, které v minulosti ovlivnil provoz černouhelných dolů, tepelné elektrárny, betonárny i potravinářského závodu připravuje u Nýřan na Plzeňsku společnost Panattoni. Ta se zaměřuje na přeměnu brownfieldů v moderní průmyslové parky. Právě taková s názvem Nýřany Terminál se zaměří již při přípravě území na udržitelnost a ekologickou výstavbu. Budoucí park má předpoklady i pro rozvoj dle konceptu Průmysl 4.0.