Aktualizováno: V kraji je 24 nakažených, jeden pacient je na umělé plicní ventilaci. Nejvíce pozitivních testů má Plzeň

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 24. březen 2020 16:37
Koronavirus Ilustrační foto: Pixabay

Aktualizováno 15:37 Krajská hygienická stanice potvrdila v průběhu úterý další tři pozitivně testované na koronavirus. V kraji je tak celkem 24 nakažených. Sedmdesátiletý muž je na umělé plicní ventilaci, má být ale ve stabilizovaném stavu.

Podle ředitele Fakultní nemocnice v Plzni Václava Šimánka jsou aktuálně hospitalizovány čtyři osoby. "Tři jsou na infekční klinice, jeden člověk pak bohužel na jednotce intenzivní péče plicní kliniky. Kvůli dalším chorobám je na umělé plicní ventilaci," podotkl Šimánek. Podle něj jde o sedmdesátiletého muže, jehož syn je tzv. pendler. "Pacientova konstituce je velmi nepříhodná, postupně se dostal až do tohoto stavu," doplnil Šimánek. Stav dalších hospitalizovaných, dvou mužů a jedné ženy, je podle našich informací mírnější.

Celkově Krajská hygienická stanice provedla 1345 testů. Jen za pondělí bylo odebráno 145 vzorků, v karanténě je aktuálně 374 osob. Nejvíce nakažených má okres Plzeň-město, celkem devět. Hned v závěsu je okres Domažlice. Naopak ani jeden pozitivně testovaný nebyl na Rokycansku či Klatovsku.