Zloděj chtěl uprchnout policistům. Omylem skočil z mostu!

Zveřejněno v Krimi
Od - pondělí, 15. listopad 2021 17:17
Zloděj chtěl uprchnout policistům. Omylem skočil z mostu! Foto: Policie ČR

Pětadvacetiletý zloděj s kradeným vozidlem naboural na dálnici. Po nehodě chtěl před policisty utéct, zřejmě si však neuvědomil, že se nachází na dálničním mostě, přeskočil jeho svodidla a spadl pod něj. Utrpěl vážná zranění a v nemonici aktuálně bojuje o život.

ViewImage 1Dnes krátce před 4. hodinou v noci přijal operační důstojník informaci o přeshraničním pronásledování odcizeného vozidla BMW ze strany německých kolegů. Ti vozidlo stavěli na jejich území, řidič ale na znamení dané k zastavení nereagoval a začal ujíždět ve směru do České republiky, kde po dálnici D5 vysokou rychlostí pokračoval ve směru na Plzeň. "Ještě předtím, než se do aktivního pronásledování zapojily naše hlídky, ujíždějící vozidlo v prostoru 112. kilometru zpomalil autobus, který právě předjížděl nákladní soupravu. Řidič osobního auta chtěl zřejmě mezi oběma vozidly projet. Tento manévr se mu však nepodařil a narazil do zadní části nákladní soupravy a následně i do autobusu. S vozidlem poté havaroval v odstavném pruhu, kde narazil do kovových svodidel, o která se auto zastavilo," popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Po nehodě podle Jirouškové řidič vystoupil z vozidla a dal se před německými policisty na útěk. Při tom si zřejmě neuvědomil, že se nachází na dálničním mostu, přeskočil jeho svodidla a zábradlí a přibližně z patnáctimetrové výšky se zřítil dolů pod most. "Němečtí policisté k vážně zraněnému muži, kterým je 25letý cizinec, přivolali záchrannou službu a ta jej letecky transportovala do nemocnice," dodala mluvčí. Případem přeshraničního pronásledování se nyní zabývají tachovští kriminalisté, kteří veškeré okolnosti zjišťují. Dopravní nehodu šetří policisté z Dálničního oddělení Ostrov u Stříbra.