Zklamání, přiznával Kalvach po nečekané ztrátě

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 23. listopad 2020 08:20
ZLNPLZ-kalvach-2021-1920 Foto: FCVP

Před reprezentační přestávkou po velmi dobrém výkonu srazili Spartu. Po 14 dnech ale jakoby forma odešla či spíše zůstala v kabině. Viktoriáni měli sice na hřišti Zlína převahu, gól dal ale pouze soupeř. Po prohře 0:1 tak Plzeň nevezla domů ani bod.

foto: FCVP

„Je to pro nás zklamání poté, co jsme to dobře odstartovali po koroně. Bohužel jsme to nezvládli, dá se říct, že jsme z jedné šance dostali gól. Soupeř pak zalezl a ubránil to, my jsme se tam nedokázali dostat,“ litoval středopolař Viktorie Lukáš Kalvach.

„Měli jsme solidní vstup do zápasu, rychlý, šli jsme do rizika a vytvářeli jsme si možnosti. Ale potom jsme to zpomalili a to nahrávalo domácím, aby byli poctiví a kompaktní v defenzivě. Počkali si na jednu příležitost a tu proměnili. Ubránili to, protože jsme byli pomalejší hlavně v poslední třetině hřiště,“ uvedl trenér Adrian Guľa.

Jedinou branku zápasu vstřelil po velmi pěkné kombinaci bývalý viktorián Tomáš Poznar. „Mají šikovné hráče a akce to byla opravdu solidní. Na druhou stranu my jsme ten náběh mohli chytit dříve. Ale udělali to pěkně,“ pochválil soupeře kouč Západočechů.

Příští víkend čeká na viktoriány další venkovní duel, tentokráte se představí na půdě Českých Budějovic. Co budou muset Kalvach a spol. zlepšit, aby tentokrát vybojovali body? „Budeme muset hrát zase poctivě zezadu a vepředu to zjednodušit a zrychlit, abychom se tam dostávali a ohrozili soupeře,“ měl jasno hráč nosící číslo 23.