Žena, jejíž tělo našli v Plzni na cyklostezce, spáchala nakonec sebevraždu

Zveřejněno v Krimi
Od - čtvrtek, 17. únor 2022 14:11
Žena, jejíž tělo našli v Plzni na cyklostezce, spáchala nakonec sebevraždu ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Asi padesátiletá žena, jejíž tělo našli lidé v sobotu na cyklostezce nedaleko Cyklistické ulice v Plzni - Slovanech, se o život připravila sama. Kriminalisté její smrt vyšetřovali původně jako násilný trestný čin. Z předběžných výsledků pitvy a z dalších důkazů a svědectví ale vyplynulo, že na její smrti nikdo vinu nenese.

Od sobotního rána se policisté zabývali prověřováním případu nálezu mrtvé ženy na cyklistické stezce v Plzni na Slovanech, u které nebyla známa po dobu několika hodin její totožnost. "Jelikož nebylo možné na samotném počátku trestního řízení zcela vyloučit, že se na smrti ženy nepodílela další osoba, převzali si případ krajští kriminalisté. Ti společně s kolegy z Městského ředitelství policie Plzeň věnovali jeho řádnému objasnění maximální pozornost a u zemřelé nařídili rovněž provedení soudní pitvy," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Na základě zjištěných skutečností, konkrétně z provedených výslechů, zjištěných důkazů a předběžných výsledků soudní pitvy následně ale vyplynulo, že smrt ženy nebyla způsobena cizím zaviněním a nedošlo tedy k násilnému trestnému činu. "Žena se o život připravila sama," dodala Burešová.