Že vyhrajeme 9 zápasů z 10? Hned bych po tom skočil, kvituje Bílek snový start

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 23. srpen 2021 08:28
Že vyhrajeme 9 zápasů z 10? Hned bych po tom skočil, kvituje Bílek snový start foto: FCVP

Fotbalisté Plzně vítězstvím 2:0 nad Karvinou v pátém ligovém kole potvrdili vydařený vstup do sezony, ve které vyhráli všech pět utkání nejvyšší soutěže a celkově devět z deseti soutěžních duelů. Podle kouče lídrů tabulky Michala Bílka je tato bilance zasloužená. "Kdyby mi někdo řekl, že vyhrajeme devět z deseti soutěžních utkání, tak bych potom hned skočil," přiznává.

Máte náročný program, přesto se vám daří sestavu obměňovat, aniž by se zhoršily výsledky. To těší, že?
Nic jiného nám nezbývá, není možné hrát pořád ve stejném složení. Jsem rád, že máme tak široký kádr. Zraněných je pořád hodně, mezi nimi jsou i důležití hráči. Jsem rád, že i ti, kteří nemají takovou zátěž, to zvládají velmi dobře. Nebylo to jednoduché utkání, jsou to cenné body.

V podstatě se dá říci, že ať nasadíte kohokoliv, tak podá dobrý výkon. Musíte v kabině ale přece jen argumentovat, proč zrovna ten daný hráč nehraje?
Abych řekl pravdu, tak to hráčům nějak moc nevysvětluju. Prostě rozhodneme. Program je náročný a kádr široký. Opakuju jim, že každý z nich musí být připravený a starat se o sebe, i když třeba třetí zápas v řadě nehraje. Pro některé je to velmi složité, i dvacátý hráč Plzně by někde hrál pravidelně v základu, a tady se nedostane třeba ani na lavičku.

Šanci chytil například Tomáš Chorý, který proměnil pokutový kop. Bylo hned jasné, že si jej vezme on?
Na penalty máme hráče určené, což je normální. Jsem rád, že jsme zvládli rozstřel proti The New Saints, schopných hráčů je tady víc. Chorý předvedl vynikající výkon, má výborný přístup. Maká a dře pro tým, jsem s ním spokojený.

Už tradičně ale mívá problémy s disciplínou. Musíte s ním nějak pracovat, aby se koncentroval jen na fotbal?
Je pravda, že s tím měl problémy. Ostatně i v posledním pohárovém zápase proti Sofii obdržel za faul zbytečnou kartu. Mluvil jsem s ním o tom. Je opravdu potřeba, aby se koncentroval jen na sebe a na zápas. Okolní vlivy jako rozhodčí a soupeř musí vytěsnit. To platí i pro ostatní. Věřím, že Choras na tom zapracuje a žluté karty za mluvení nebo za fauly nebude dostávat.

Do ligové sezony jste vstoupili pěti výhrami v řadě, jste v play off Konferenční ligy. Je úvod ročníku nad vaše očekávání?
Jsem rád, že jsme chytli ligu a v pohárech máme před sebou poslední úkol. Kdyby mi někdo řekl, že vyhrajeme devět z deseti soutěžních utkání, tak bych potom hned skočil. Naše výsledky jsou však zasloužené. Tým dobře pracuje, je poctivý a zodpovědný. Výhrám jdeme naproti a vážíme si toho. Hráče nabádám, že není možné jít, co se týče pracovitosti a přístupu, o něco níž, jinak okamžitě narazíme. Oni ale všechno plní, proto máme dobré výsledky. Jakmile ale něco podceníme, časem se v tom budeme plácát. To nechceme za žádnou cenu dopustit. Věřím tomu, že v tomto trendu budeme pokračovat.