Plzeň udolala Karvinou a vrací se do čela tabulky

Od - neděle, 22. srpen 2021 17:52
Plzeň udolala Karvinou a vrací se do čela tabulky ilustrační/FCVP

Fotbalisté Plzně jsou i po pěti ligových kolech stoprocentní. Díky výhře nad Karvinou 2:0 se tak svěřenci Michala Bílka vrátili před Spartu zpět do čela tabulky. V první půli poslal Západočechy do vedení z pokutového kopu Tomáš Chorý, ve druhém poločase pak jistil vítězství přesnou hlavičkou stoper Filip Kaša.

První půlhodina byla pro Viktorii trápení. Západočeši marně obehrávali silně zataženou defenzivu hostí a kromě příležitosti Chorého hned v úvodu se k zakončení nedostávali. Až ve 30. minutě nechali Karvinští otevřené okénko a Hybšovo zakončení zmařil Křapka jen díky faulu. A protože se tak stalo v pokutovém území, byla z toho penalta. K ní se postavil Tomáš Chorý a střelou k tyči poslal Viktorii do vedení. V nastavení první půle mohl přidat druhou trefu Janošek, jeho přímý volný kop ale těsně minul branku.

Obraz hry se příliš nezměnil ani o poločase. Plzeňští jen marně dobývali pokutové území hostů. A když už se Viktoriáni do zakončení dostali, na poslední chvíli jim ho Karvinští zablokovali. V 75. minutě měli hosté ojedinělou šanci, Santos ale hlavou těsně minul. Naopak o minutu později posadil Janošek míč přesně na hlavu Filipa Kaši, a ten nedal Bolkovi šanci. Hosté měli v závěru i náznaky zakončení, Hruška ale větší závar neřešil. Viktoria tak zvítězila i v pátém ligovém zápase.