Zdrogovaný řidič naboural při výjezdu z benzínky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 3. březen 2021 13:38
ViewImage (1) Foto: PČR

Na pořádný problém si zadělal šestadvacetiletý řidič. Nezvládl výjezd z benzínky, přejel do protisměru a v příkopu narazil do dopravní značky. Jak se po chvíli ukázalo, byl pod vlivem drog.

Foto: PČR

"V úterý v 17:38 hodin došlo k dopravní nehodě na křižovatce silnic I. třídy č. 26 a III. třídy č. 0223 v obci Kdyně u čerpací stanice. Šestadvacetiletý řidič osobního automobilu tovární značky Volkswagen Golf jedoucí od výjezdu z čerpací stanice do ulice Dělnická při odbočování dostal s vozidlem smyk. Přejel do protisměru, dále do levého silničního příkopu, kde narazil do svislé dopravní značky Dej přednost v jízdě," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Foto: PČR

Zatímco požití alkoholu před jízdou u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou, zkouška na drogy byla pozitivní. "Detekovala marihuanu ve slinách," dodala Brožová. Řidič se podle ní dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 10 tisíc korun, na dopravní značce na tisíc korun. "Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích," podotkla mluvčí.