Zasloužilý rokycanský hasič odchází do civilu, na poslední výjezd nezapomene

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - úterý, 3. leden 2023 11:50
Zasloužilý rokycanský hasič odchází do civilu, na poslední výjezd nezapomene Foto: HZS PK

V pátek 30. prosince 2022 odešel po 26 letech do civilu služby velitel směny C z ÚO Rokycany Josef Neckář. "Necky", jak se tomuto profesionálnímu hasiči přezdívá, se ze strojníka, garážmistra a velitele družstva na směnách A a  B stal velitelem směny C v roce 2013. Od roku 2006 absolvoval 1027 výjezdů.

Při vzpomínání na výjezdy, které ho nějakým způsobem zasáhly uvedl požár v Hrádku v roce 2007, kde byl vyhlášen II. stupeň poplachu. „Osobně se ho nejvíce dotkl výjezd k dopravní nehodě motocyklu a nákladního automobilu s následným požárem. Motorkář, který nehodu bohužel nepřežil, byl totiž Neckyho kamarád, s nímž často chodil na pivo,“ popsali hasiči Neckářův nepříjemný zážitek na facebookových stránkách krajských hasičů.

Nejúsměvnější výjezd byl pro Neckyho ovšem ten poslední, který mu však připravili kolegové jako rozlučku. Jednalo se o tonoucí osobu, která se propadla ledem do vody. Kolega v paruce a tzv. suchém obleku jako figurína, ostré písknutí, výjezd, adrenalin.

„Pepa chvíli dokonce vypadal, že pro tonoucího skočí sám dřív, než na led jeho kolegové dají paddleboard. Až při vytažení tonoucího na břeh a otočení na záda pro zjištění životních funkcí, Josef zjistil, že se jedná o jeho kolegu. Klukům se tak povedl husarský kousek a pro Neckyho to byl zásah, na který bude s úsměvem dlouho vzpomínat,“ popsali poslední výjezd hasiči. Ve funkci velitele Neckáře střídá jeho kolega Petr Málek.