Zařízení pro seniory získalo jako dárek nové vybavení pro domácnost

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 13. duben 2021 17:23
TZ - Čtvrtý obvod obdaroval Domovinku 2 Foto: ÚMO Plzeň 4

Sociální služba Domovinka má od úterý nový čistič koberců a sušičku na prádlo. Zařízení, ve kterém se starají o seniory, dostalo nové vybavení pro domácnost od městského obvodu Plzeň 4. Dary zdejší ředitelce Bohumile Hajšmanové slavnostně předali starosta čtvrtého obvodu Tomáš Soukup s místostarostkou Lenkou Kočovou.

foto: ÚMO Plzeň 4

„Domovinku vnímáme jako nezbytnou sociální službu pro seniory z celé Plzně, tedy i čtvrtého obvodu. Je vidět, že zaměstnanci o místní klienty pečují s láskou. Jsem proto moc rád, že je v jejich skvělé práci můžeme alespoň symbolicky podpořit. Věřím, že naše dary potěší jak zdejší zaměstnance, tak klienty,“ říká starosta obvodu Tomáš Soukup (ANO).

Ze strany vedení čtvrtého obvodu se jedná již o druhou návštěvu Domovinky v letošním roce. Poprvé obvod věnoval Domovince ochranné obličejové štíty, které tiskl na 3D tiskárnách.

„Tehdy jsme s paní ředitelkou konzultovali možnosti podpory, ať už formou materiální pomoci nebo grantů, které náš obvod vypisuje. Nakonec jsme se dohodli na zakoupení sušičky na prádlo a čističe koberců. Věříme, že věcné dary přispějí ke zlepšení zdejšího zázemí, které je už nyní na perfektní úrovni,“ uvádí místostarostka Lenka Kočová (ODS).

Domovinka provozuje stacionář pro seniory, kteří ze zdravotních důvodů nemohou žít sami. Rovněž se zde starají o klienty, které rodinní příslušníci umisťují do domova pouze přes den.  V neposlední řadě obecně prospěšná společnost provozuje terénní pečovatelskou službu, díky které se daří zpozdit nebo rovnou eliminovat umístění seniorů do pečovatelských zařízení.

„Děkujeme čtvrtému obvodu, že nám věci zakoupil a daroval. Stávající sušička na sušení prádla našich klientů už je na odpis a prakticky nesuší, takže jsme moc rádi, že máme novou. Výkonný vysavač využijeme v denním stacionáři, kde máme canisterapeuty a felinoterapeuty (terapeutické psy a kočky),“ uvedla ředitelka Domovinky Bohumila Hajšmanová.