Zámecká věž hostí výstavu UNESCO

Zveřejněno v Video ZAK
Od - středa, 20. červenec 2022 12:15

Média

Skončil mezinárodní filmový festival a Karlovy vary už se chystají na další ročník Karlovarského kulturního léta. Vedle celé řady akcí je pro návštěvníky připravena i nová expozice v Zámecké věži. Ta je zaměřena na památky UNESCO, jehož součástí jsou čerstvě i západočeská lázeňská města.

Karlovarské kulturní léto vstoupilo do třetího ročníku a letos bude hodně nových věcí. Tou první je otevření Zámecké věže veřejnosti s novou výstavou. "Nově máme otevřenou UNESCO expozici v Zámecké věži. Karlovy Vary se staly členem dědictví UNESCO už v loňském roce a nám se podařilo v letošní sezóně relativně v krátkém čase od března otevřít a zrekonstruovat Zámeckou věž," uvedl vedoucí Infocentra Karlovy Vary Josef Dlohoš. Dřív tam podle něj bývala restaurace. "My tady máme nově umístěnou UNESCO výstavu. Krásnou, moderní, emoční. Určitě všechny zvu, ať se přijdou podívat. Stojí to za to. Časem bysme chtěli, aby se tady otevřela i malá kavárnička," doplnil.

V rámci Karlovarského kulturního léta organizátoři připravili opět pestrý bohatý program. "Snažíme se každý rok, aby to bylo originální, neopakovali se interpreti a především se snažíme, abychom měli aspoň minimálně jeden unikátní koncert, který v České republice nebude. A letos tomu je opět. Podařilo se nám ve spolupráci Karlovarským symfonickým orchestrem připravit dva speciální koncerty. Jeden z nich je koncert věnovaný jako pocta Davidu Stypkovi," podotkl dramaturgický ředitel Karlovarského kulturního léta Martin Špalek.

V průběhu třetího ročníku Karlovarského kulturního léta bude celotýdenní program. Program na Becherovka stage, která je u Thermalu, začíná 15. července a běží celé léto až do prvního víkendu v září.

Zámecká věž hostí výstavu UNESCO Zdroj: Karlovy Vary Region Card