Zákaz řidiče nezajímá. Šumavskou projíždí dál

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 29. květen 2020 12:19
FB_IMG_1578660600241 Foto: MP Plzeň

Šumavskou ulicí projíždí jedno auto za druhým. To by nebylo v centru města nic neobvyklého, kdyby tam ovšem nebyl zákaz vjezdu. Policisté řeší denně desítky případů, kdy řidiči zákaz porušují, i přesto, že tu značky stojí už od začátku roku.

Městská policie na základě zákazu vjezdu, který platí od ledna 2020, zvýšila permanentně dohled hlídek. Strážníci tam neustále řeší problémy s řidiči, kteří tento zákaz porušují. Za deset minut projelo deset aut, řidiči si hlavu se zákazem vjezdu do Šumavské ulice hlavu nelámou. "Namátkově v úterý jsem zde měli kontrolní akci, zastavili jsme a zkontrolovali přes tři desítky řidičů," uvedla mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Zákaz vjezdu je v úseku okolo budovy soudu z obou směrů hlavně kvůli bezpečnosti chodců. Těch se u vlakového a autobusového nádraží pohybují tisíce a mají jen místo pro přecházení.

Další místo, kde od letošního roku platí zákaz vjezdu, je Goethova ulice. Také tady je s neposlušnými řidiči potíž, hůře se ale odhalují, platí tu totiž výjimky, například pro klienty banky. Stejně tak se zákaz porušuje v Prešovské ulici, držitelé parkovacích karet skupiny A projet mohou, ostatní ne.