Žádná panika. Věřili jsme, že derby otočíme, tvrdil střelec Rob

Od - pátek, 15. listopad 2019 23:00
ROB Luboš Rob. Foto: M. Osvaldová

Nejdříve snížil na 2:3 a tři minuty před koncem vystřelil Škodovce vítězství. Luboš Rob potvrdil pověst střelce i v západočeském derby. Díky jeho dvěma trefám nakonec mohli indiáni slavit.

Jak těžké bylo otočit vývoj utkání? Každý zápas, který se takto otáčí, je těžký. Prohrávali jsme z ničeho nic 1:3 se mi zdálo. Ale pořád jsme věřili. Doma jsme silní a navíc zbývalo hodně času. K tomu jsme ještě snížili ve druhé části, to bylo důležité. Nakonec jsme přidali další dvě branky v poslední třetině a za to jsme moc rádi.

Vy jste k tomu dopomohl dvěma přesilovkovými góly… Jsem rád, že branky dáváme, když sám dostávám důvěru v první přesilovkové formaci. Procento využití máme zatím výborné, snad to tak bude i pokračovat. Je to zásluhou i spoluhráčů, kteří mi to dobře dávají, myslím si, že si vyhovíme. Mně pořád trenéři říkají, ať střílím z první, já bych nejraději pořád nahrával (úsměv). V první části se mi to promítlo v hlavou, tak jsem to zkusil. Ve třetí jsem tušil, že Guli (Gulaš) bude přihrávat, tak jsme se jen obával, abych neminul prázdnou bránu.

První část byla z vaší strany velmi povedená, přinesla ale pouze jeden gól… Samozřejmě bychom chtěli dávat tři v první třetině, ale vždycky se to nepovede. Naštěstí jsme dali alespoň jeden, i to pomohlo. Škoda, že jsme nepřidali druhý. Pak by soupeř, nechci říct, přestal hrát, ale trochu tomu věřit. Vary se ve druhé části o dost zvedly, využily toho a třikrát udeřily.

Přesto jste šancí měli spoustu. Nebylo to místy až frustrující, že pořád na vaší straně svítila pouze jednička? Frustrovaní jsme určitě nebyli. Na střídačce žádná panika nebyla, celé mužstvo tomu věřilo. V hokeji dát dva góly je hned. Nastoupili jsme do poslední části tak, že to zvládneme. Je potřeba ale také i říct, kolikrát nám Kalovy Vary ujely a musel nás podržet ve hře Frodo. (Dominik Frodl, pozn. red)