Z libereckého ledu měl mindrák. Nepříznivou sérii teď Kantner zlomil

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 2. prosinec 2020 11:01
kantner Matyáš Kantner. foto: ilustrační

Z pěti posledních zápasů v Liberci nebrali hokejisté Škody Plzeň ani bod. Až v úterním duelu 23. kola se jim podařilo prokletí zlomit. Na nepříznivou sérii poukazoval také hned po utkání dvougólový Matyáš Kantner. "Já v Liberci snad ještě nevyhrál, už jsem z toho měl mindrák," tvrdil po výhře 6:3. A to přesto, že rozhodně není žádným extraligovým nováčkem.

Plzeň se na duel v Liberci tentokrát hodně dobře vyspala. Byla aktivnější a po zásluze dokráčela k výhře 6:3. První a poslední gól vstřelil právě Kantner. Zejména jeho druhá trefa byla z kategorie exkluzivních. Puk převzal u mantinelu za vlastní brankou, projel po levém křídle přes celé kluziště, dostal se až před gólmana Petra Kváču a zakončil přesně. „V našem rohu byla velká skrumáž, nám se povedlo soupeře dobře přečíslit a puk jsme z toho dostali. Sebral jsem ho za bránou a takhle se to vyvinulo. Celkem se mi to povedlo, jsem za takovou akci rád," popsal dvaadvacetiletý forvard. První branku vstřelil už v 5. minutě po asistenci Jaroslava Kracíka. „Jarda si to vzal za bránu do své kuchyně, kde to má rád. Je tam obrovsky silný, svědčí mu to tam. Mým úkolem je si najít prostor, uvolnit se. To se mi povedlo a i střela naštěstí skončila v bráně,“ uvedl.

Až dosud byl liberecký led pro Matyáše Kantnera a spol. zakletý. Pod Ještědem nezvítězila Škodovka již pětkrát v řadě, naposledy brala body v roce 2017. „Za poslední tři roky jsme zde vstřelili dvě branky, já osobně zde ještě nevyhrál. Takže obrovsky cenné vítězství. Popravdě už jsem měl z Liberce tady trošku mindrák. I když jsem se bavil s jinými hráči, kteří již třeba i skončili, tak nikdo sem nejezdil rád. Měl jsem tedy z toho dneska strach, ale člověk se od toho musí odprostit, myslet na něco jiného a to se povedlo," dodal.