Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 27. únor 2022 19:10
Z jasného zápasu nakonec drama, tři body proti Kladnu ale Škodovka nakonec urvala ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně porazili na domácím ledě kladenské Rytíře 4:3. Na konci druhé třetiny vedli indiáni už 4:0, hosté zápas ještě dokázali zdramatizovat. První extraligový gól si připsal na konto teprve sedmnáctiletý Adam Dvořák.

Na úvodní šanci zápasu se nečekaly ani dvě minuty. Indiáni ujeli do přečíslení 3 na 2, jenže Budík si na Bowa nepřišel. Pak se dlouhé minuty nic nedělo, až přišla 11. minuta a obrovský tlak Škodovky, který zakončil tvrdou a hlavně přesnou ranou Jakub Kindl. Indiáni byli při chuti a hned o minutu později mohl přidat druhou trefu sedmnáctiletý Adam Dvořák, tváří v tvář Bowovi ale neuspěl. Škodovku to ale příliš mrzet nemuselo. Ve 14. minutě indiáni jasně dominovali a nakonec i udeřili. Čerešňák ukázal obrovský přehled ve hře, nahrál na neobsazeného Lukáše Kaňáka, a ten švihem trefil nechytatelně růžek branky. O tři minuty později bylo s hosty ještě hůř. V přesilovce 5 na 3 zakončoval do poloodkryté branky Martin Lang.

Hned na začátku druhé třetiny v rychlém protiútoku přestřelil plzeňský Blomstrand, ve 24. minutě už ale Kladno nezachránilo nic. Čerešňákovu střelu ještě tečoval Adam Dvořák a ve svém druhém zápase za A-tým se dočkal premiérové trefy. To už bylo na Bowa příliš a v brankovišti přenechal místo Janusovi. Po polovině zápasu bylo snad poprvé v zápase hodně horko i před Pavlátem. Gólman Škodovky si ale poradil se zakončením Pytlíka i Kubíka. Když už to vypadalo, že hosté střeleckou nemohoucnost neprolomí, necelé čtyři vteřiny před druhou sirénou se prosadil osamocený Wood.

Hostům vstřelený gól pomohl a hned ve 42. minutě přidali další. Odražený puk uklidil do sítě Melka. Další dobrou šanci měl Plekanec a domácím fanouškům hodně zatrnulo i ve 48. minutě, když jen těsně minul Pytlík. Rytířům rozhodně nešla upřít snaha, 12 vteřin před koncem se jim ještě podařilo snížit na rozdíl jedné branky, když doslova došťouchal puk v power-play za Pavláta Zikmund. Další komplikaci už ale Škodovka nepřipustila.

Václav Baďouček, trenér HC Škoda Plzeň: "Vstup do utkání jsme měli trošku vlažnější, pak se to zlepšilo a z toho praměnily tři góly. Od druhé třetiny Kladno hrálo s maximálním nasazením a podařilo se jim utkání zdramatizovat. Jsme rádi za tři body. Chci klukům poděkovat. V té sestavě, v jaké jsme, jsme odehráli výborný zápas."