Z garáže na Plzeňsku někdo ukradl historické motocykly

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 19. únor 2021 14:51
ViewImage Jedna z odcizených motorek. Foto: PČR

Dva historické motocykly Jawa odcizil zatím neznámý zloděj z garáže u jedné z chat v Losiné u Plzně. Jednalo se o typ Robot červené barvy, s řazením situovaným na palivové nádrži, a Pionýr z roku 1939. Oba stroje byly podle majitele v původním stavu, kompletní a pojízdné.

"Dosud neznámý pachatel se na přelomu měsíce ledna a února vloupal do jedné z chat na Plzeňsku. Prohledal ji, ale nic neodcizil. Následně bez použití násilí otevřel garáž, která se nacházela na pozemku chaty a z této odcizil dva motocykly-veterány. První motocykl byl značky Jawa Robot 90, rok výroby 1939, červené barvy, s řazením situovaným na palivové nádrži. Druhý motocykl byl značky Jawa  50-05, modré barvy, stáří 60 let," potvrdila policejní mluvčí Michaela Raindlová. Neznámý zloděj způsobil majiteli motorek nejen citovou újmu, ale také škodu pohybující se v řádu několika desítek tisíc korun.

Po pachateli, ale i odcizených motocyklech policisté intenzivně pátrají. Jakékoliv informace, které by přispěly k objasnění tohoto trestného činu, sdělte prosím na nejbližším obvodním oddělení Policie České republiky nebo zavolejte na linku 158.