Výroční Slavnosti svobody v ohrožení. Rozhodnutí padne už příští týden

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 12. březen 2020 20:46
slavnosti-svobody_ride-of-freedom02 foto: www.plzen.eu

Není to jisté, ale čím dál pravděpodobnější. Letošní výroční Slavnosti svobody dost možná nebudou mít podobu, kterou měly mít. Rozhodnuto má být už v příštím týdnu. 

Slavnosti svobody u příležitosti 75. výročí od ukončení druhé světové války a osvobození města americkou armádou měly být výjimečně šestidenní a uskutečnit se měly od 1. do 6. května. Jenže jestli tomu tak bude, je ve hvězdách. "Slavnosti svobody jsou velkou otázkou. Rozhodneme se během příštího týdne," prohlásil primátor Plzně Martin Baxa. Pokud se situace výrazně nezlepší už v nejbližších dnech, město velký program zruší. Následně pak bude vyčkávat a v případě, že vláda za 30 dní odvolá nouzový stav a povolí veřejné akce, uskuteční se alespoň jakýsi "náhradní" program. "Myslím, že by musela být mimořádně kritická situace v naší zemi, aby se alespoň nějaké připomenutí osvobození neuskutečnilo, ale nemůžeme předjímat," dodal Baxa.

V tuto chvíli už je jisté, že se neuskuteční unikátní ukázka historické bitvy Země & vzduch 1. května na letišti v Líních.