Vláda vyhověla hejtmanům. Nouzový stav platí dalších 14 dní

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 14. únor 2021 18:43
vlada cr ilustrační foto

Na základě žádosti hejtmanů vyhlásila vláda na další dva týdny v celé České republice nouzový stav. Začne platit o dnešní půlnoci a naváže tak na dosavadní nouzový stav. Platit bude do 28. února.

"Jsem rád, že hejtmani pochopili, že musíme bojovat proti covidu všichni společně," prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO).

"Hazardujeme se zdravím nás všech, občanů naší země. Máme "14 regionálních vlád", které si uvědomily, že nechtějí podstupovat hazard a nestačí jim nástroje, které by měly. Velmi si cením, že všichni rozhodli jednomyslně. Uvědomili si tu obrovskou zodpovědnost," dodala ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

V nově vyhlášeném nouzovém stavu vláda upravila provoz úřadů, od 15. února mjí fungovat podle normálních úředních hodin. "Otevřou se výdejová okénka knihoven," uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Všichni hejtmani požádali vládu o vyhlášení nouzového stavu na území svého kraje po dopoledním jednání s ministry. Na trvání nouzového stavu je navázána většina opatření vlády proti covidu-19, bez jeho trvání by musel kabinet restrikce vyhlásit podle předpisu o ochraně veřejného zdraví. Podle ministrů by však taková pravidla byla při současném vývoji epidemie nedostatečná.