Další plzeňská ztráta přišla v Mladé Boleslavi. Alespoň bod zachránil až v závěru Matějka

Od - neděle, 14. únor 2021 19:31
MBLPLZ-2021-bucha-report Foto: FCVP

Další trápení fotbalistů Viktorie Plzeň přišlo v Mladé Boleslavi. Západočeši šli sice brzy do vedení zásluhou Pavla Šulce, jenže pak domácí otočili vývoj zápasu. Alespoň bod za remízu 2:2 zachránil Viktoriánům gól Lukáše Matějky z 86. minuty.

První příležitost mělo domácí mužstvo. Po centru z pravé strany to zkoušel hlavičkou Škoda, ale těsně minul. Na druhé straně Viktorka proměnila hned svou úvodní šanci, po přihrávce Adriela Ba Louy z pravé strany se poprvé za A tým prosadil odchovanec Pavel Šulc. Dvacetiletý záložník se během chvíle mohl trefit hned podruhé, jenže hlavičku z dobré pozice nenasměroval mezi tři tyče.

Hráči z automobilového města pak ve 22. minutě dokázali vyrovnat. Tomáš Malínský nahrál pod sebe svému jmenovci Ladrovi a ten překonal gólmana Staňka. Západočeši si mohli takřka okamžitě vzít vedení zpět – Šulc napadáním obral Dancáka o míč, ale Zdeněk Ondrášek tváří v tvář Divišovi neproměnil svou šanci. Stejně tak nedal gól ani Havel po přihrávce střídajícího Kayamby, a tak o poločase platil výsledek 1:1.

I ve druhé půli pokračoval aktivní výkon obou mužstev. Během necelých dvou minut přišly hned tři velké šance. Nejprve po akci z levé strany zakončoval Michal Škoda, ale Jindřich Staněk byl pozorný. Následně si Kayamba narazil s Buchou a poté se ocitl sám před Divišem, který ho ale v obrovské příležitosti vychytal. Do třetice už gól padl, bohužel na straně Mladé Boleslavi. Michal Škoda napálil míč razantně do šibenice a jeho rána vymetla naprosto všechny pavučiny v horním rohu brány. V poslední desetiminutovce viktoriáni zabrali a dokázali srovnat. Zajímavý pokus Ondřeje Mihálika ještě Diviš vyrazil na rohový kop, ale další šance už skončila za jeho zády. Joel Kayamba parádně odcentroval na hlavu Lukáše Matějky a bylo to 2:2. Tímto výsledek nakonec utkání i skončilo.