Vláda rozhodla: Hranice okresu stále nepřekročíme, do přírody už alespoň za obec

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 18. březen 2021 21:08
vlada cr ilustrační foto

Pouze velmi mírně rozvolní vláda současná opatření, která platí do 21. března. Nově bude možné sportování a procházky i mimo obec, ale pouze v rámci okresů. Sportující lidé nebudou muset mít roušku, pokud dodrží rozestup od dalších lidí.

„Zůstává v platnosti omezení pohybu mezi okresy. Tam změna není a nepředpokládáme, že by v nejbližší době k ní mohlo dojít s ohledem k epidemiologické situaci,“ uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Podle Blatného také není pravdou, že by byla opatření nedostatečná. "Musíme si uvědomit, že v době, než byla tato opatření nastavena, tak se podle modelu, které úspěšně ÚZIS a ostatní používají zdálo, že bez těchto opatření bychom se pohybovali na 30 tisíci nakažených denně,“ dodal Blatný.

V platnosti zůstává mimo jiné třeba i zákaz cestování na vlastní chatu, pokud je v jiném okrese. Naopak nově také mohou lidé cestovat na návštěvu do sociálních ústavů za dětmi bez omezení hranicemi okresů. Očkovaní budou moci na návštěvu do nemocnice a do sociálních zařízení bez nutnosti podstoupení testu.

Testování se rozšiřuje

Vláda také rozhodla o dalším rozšíření povinného testování. Testovat se bude také na úřadech a v dalších veřejných institucích s méně než 50 zaměstnanci, dokončit se musí do 30. března. Povinné testování bude platit také pro školy, které fungují pro děti pracovníků integrovaného záchranného systému.