Od - čtvrtek, 21. září 2023 22:56
Vítězný vstup do Konferenční ligy. Viktorii spasil proti Ballkani dalekonosnou střelou Kalvach Foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté vstoupili do základní skupiny Evropské konferenční ligy vítězně. V dramatickém zápse zdolali kosovské Ballkani 1:0. O výhře Viktorie rozhodl v 74. minutě tečovanou dalekonosnou ranou do šibenice Lukáš Kalvach.

Trenér Koubek poslal do zápasu totožnou sestavu, která zametla v posledním ligovém kole se Zlínem, v úvodu zápasu ale stejní hráči působili úplně jiným dojmem. Viktoria vypadala nervózně, kazila i lehčí přihrávky, a protože ani Ballkani Staňka příliš neohrožovalo, čekalo se na úvodní šanci dlouho. Konkrétně do 29. minuty, kdy se stoper Hranáč opřel z dálky do míče a gólman Kolici měl plné ruce práce. Po hříchu to byla ale v podstatě jediná nebezpečná situace, kterou Doosan Aréna v první půli viděla.

Úvod druhé půle byl mnohem rušnější. V 50. minutě totiž Durosinmi spadl po kontaktu s protihráčem v pokutovém území Ballkani, po dlouhém zkoumání ale rozhodčí penaltu nenařídil. A to zejména proto, že byl útočník Viktorie v těsném ofsajdu. Západočeši postupně utahovali šrouby, žádnou ze slibných příležitostí ale dotáhnout nedokázali. Trápení domácích skončilo až v 74. minutě. A přišlo jako rána z čistého nebe. Lukáš Kalvach z dálky napřáhl a jeden z hráčů Ballkani přizvedl přesně do šibenice. O šest minut později mohl Plzeň uklidnit střídající Traoré, po kombinaci s Durosinmim mu ovšem střela nesedla. V závěru se hosté pokusili o nápor, Staňka ale nakonec vážněji neohrozili, a tak se Viktoria mohla radovat z vydřené, ale o to cennější výhry.