Viktoria si v přípravě poradila s Příbramí

Od - středa, 12. leden 2022 12:51
Viktoria si v přípravě poradila s Příbramí Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli i druhé přípravné utkání na jarní část sezóny. V Luční ulici porazili druholigovou Příbram 6:0. Dvěma trefami se na výhře podílel Miroslav Káčer.

Viktoria otevřela skóre duelu ve 13. minutě. Po perfektním centru Matěje Hybše se hlavičkou na vzdálenější tyči prosadil Tomáš Chorý. Z podobného místa o pár minut později zkoušel na 2:0 upravit Matěj Hybš, ale brankář Ondřej Kočí ho vychytal. Příbram měla velkou šanci ve 26. minutě. Sám na bránu pádil Christian Attah, ale Jindřich Staněk jeho zakončení reflexivně vyrazil. V závěru půle vystihl Pavel Bucha rozehrávku soupeře, brankář Příbrami jej fauloval těsně před vápnem a viktoriáni kopali přímý kop. Střelu Dominika Janoška ale Kočí dobře vyrazil.

Do druhého poločasu oba týmy vystřídaly všechny hráče v poli. A Plzeň přidávala góly. Nejprve se na druhý pokus ve vápně prosadil Jan Sýkora, dvacet minut poté z přímého kopu na 3:0 krásně upravil Jhon Mosquera. Další gól přidal po parádním pasu Beauguela Miroslav Káčer, který povedeně obešel brankáře. V 77. minutě Aleš Čermák nahrál Radimu Řezníkovi, který zasekl na levačku, ale jeho střelu dokázal Ondřej Kočí chytit. V 81. minutě přidali červenomodří pátý gól. Miroslav Káčer si opět přihrál s Jeanem-Davidem Beauguelem a po zemi překonal gólmana. Tečku ze zápasem udělal Aleš Čermák, který zakončil krásným obloučkem po centru od Jana Sýkory. Plzeňští tak nad Příbramí vyhráli 6:0. Další zápas je čeká v sobotu od 10:30 proti Ústí nad Labem.