Více než 40 střel, ale žádný gól. S Olomoucí se nám to stalo už poněkolikáté, nechápe plzeňský Straka

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 22. listopad 2019 22:53
petr straka foto: HC Škoda Plzeň

Jen on prostřelil výborného Jana Lukáše v brance. Jenže puk z hole Petra Straky se k obrovskému štěstí hostujícího gólmana vykutálel těsně vedle tyče, a i díky tomu Olomouc zvítězila na ledě Škodovky 0:3. "Stalo se mi to v sezóně snad už popáté," žehral na smůlu, kterou měl na hokejce Straka.

Asi by zápas vypadal jinak, kdyby vaše velká šance za stavu 0:0 skončila gólem, co? Moc mě to mrzí, mohli jsme odskočit na 1:0 a zápas by možná vypadal úplně jinak. Mě už se to stalo letos snad popáté.

Rozhodla zápas první třetina, kdy jste nevyužili obrovské množství příležitostí? Je to jedna z možností, že první třetina zápas rozhodla, když jsme nevyužili naše šance. Zase z druhého pohledu mohla rozhodnout ta druhá, kde jsme udělali pár chyb a oni je potrestali. Z nějakého důvodu, možná z lehké paniky, jsme přestali hrát. Přišla nervozita na hokejky, na nějakou dobu se vytratila ta lehkost a následně už to byla křeč.

Jsou právě zápasy s Olomoucí specifické v tom, že když vedou, tak se jim pak branky dávají hodně špatně? Já zrovna v šatně po zápase přemýšlel, že nevím zda nás nikdo jiný za poslední tři roky vynuloval než právě Olomouc. Jim se to proti nám povedlo snad podruhé, potřetí. Pamatuji si, že v každému utkání jsme měli snad padesát střel, ale stejně na konci svítila na ukazateli nula.

Z tribuny to vypadalo, že vám dělá obrovský problém vůbec dostat puk na branku. Spoustu střel Olomoučtí zblokovali.. Jo, třeba v přesilovce, kdykoliv byla nějaká šance na střelu, tak bylo potřeba prostřelit minimálně dva obránce plus gólmana a při hře pět na pět to bylo snad ještě horší.

Jste rád, že má teď extraliga pořádný spád a hrajete hned v neděli, pak zase v úterý, a máte tak šanci okamžitě zapomenout na prohru? Já bych volno nechtěl, i kdybychom vyhráli. Je dobře, že můžeme dnešní prohru hned odčinit a získat body v Ostravě. Na druhou stranu nás mrzí, že jsme nenavázali na naše výkony, které jsme měli před reprezentační pauzou. Uděláme vše pro to, aby naše nová bodová série začala právě v dalším zápase.