Velkolepá studentská show! Bitvu o Plzeň ovládla Západočeská univerzita

Od - pátek, 28. říjen 2022 14:20
Velkolepá studentská show! Bitvu o Plzeň ovládla Západočeská univerzita foto: Akademici Plzeň

V rámci letošního ročníku hokejové Bitvy o Plzeň, ve které se každoročně střetávají obě plzeňské univerzity, zvítězila ZČU nad LFP UK 6:2. Souboj o titul tradičně provázela velkolepá studentská show, kterou by mohl závidět leckterý extraligový klub.

Čtvrtečnímu galapředstavení vysokých škol nescházelo zhola nic. Gólové hody, taneční vystoupení a pěstní souboj na ledě. Pivní výzva, kiss cam, nápaditá chorea a působivé chorály zase na tribuně. Diváci se do LOOGSPEED CZ Arény zkrátka přišli bavit, a bez ohledu na univerzitní příslušnost se jim to náramně dařilo. Další povedený večer tak pouze potvrdil vzestupnou tendenci a úroveň univerzitního hokeje v kontextu akademického sportu v České republice.

Do utkání vstoupil lépe tým Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni, který se ujal vedení už po pouhých dvaceti vteřinách hry. Svou první větší šanci ke skórování v podobě početní výhody ale dokázal využít i soupeř ze Západočeské univerzity, a tak oba týmy odcházely po první třetině do kabin za vyrovnaného stavu.

Obrat ve skóre dokonali hráči Západočeské univerzity ve druhé třetině, když se po povedené akci nejprve ujali vedení 1:2, a následně odskočili už na rozdíl dvou branek.

Snahu mediků o vyrovnání pohánělo tzv. bílé peklo. Skalní fanoušci LFP UK na hokej vyrazili v charakteristických bílých pláštích, i proto byly oba tábory snadno k rozeznání. Naopak samozvané modré nebe se nechalo unášet na vlně vedení svého týmu, který kontroloval průběh utkání.

Vyhrocené atmosféře mezi oběma tábory nepřispěl ani závěr utkání, kdy zřejmě poslední odpor a možnost o zdramatizování zápasu ukončil čtvrtý gól v síti mediků. Ti sice dokázali ještě snížit, odvolání gólmana už ale znamenalo pouze definitivní potvrzení výsledku. Konečné vítězství ZČU 2:6 tak znamená korunovaci nového vládce nad Plzní.